website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Proč je dobré investovat do dluhopisů?

Contents

Prakticky na každém kroku dnes slyšíme, že bychom měli více investovat své těžce vydělané peníze, a zvýšit tak jejich hodnotu. Pokud je totiž budete mít bezprizorně uložené na běžném účtu, sice se jim nemůže nic stát, ovšem s narůstající inflací uměle ztrácí hodnotu. Proč je tedy nevyužít daleko příjemnějším způsobem, kterým se může stát investování do dluhopisů?

Který dluhopis si vybrat?

Dluhopisy patří k dlouhodobým cenným papírům se splatností delší než jeden rok, a proto se výtečně hodí pro investování. Zakoupením dluhopisu vlastně půjčíte jeho emitentovi peníze, které vám musí v předepsané lhůtě vrátit. Tato částka je pochopitelně zvýšena o úrok, který se pohybuje řádově od 5 do 7 procent za rok. Proto se při nákupu dluhopisů dívejte nejen na samotnou částku, ale také na úroky, případně vyplácení výplaty. Tato lhůta bývá nejčastěji měsíční.

Jaké jsou náležitosti dluhopisů?

Aby byly korporátní dluhopisy platnými cennými papíry, musí obsahovat tyto náležitosti:

  • písemné označení, že se jedná o dluhopis,
  • označení emitenta a jméno majitele dluhopisu,
  • splatnost dluhopisu a výše úroku,
  • termíny splatnosti výplat,
  • datum a místo vydání,
  • číslo a série dluhopisu,
  • údaje o rozhodnutí komise pro cenné papíry o povolení vydání dluhopisu.

Konkrétní dluhopis však může disponovat i dalšími náležitostmi, ovšem bez výše zmíněných se bude jednat pouze o bezcenný kus papíru.

Jak probíhá nákup dluhopisů?

Dluhopisy ČR si můžete pořídit i vy, samozřejmě pokud disponujete volnými finančními prostředky. Jednoduše to zvládnete i z pohodlí vašeho domova, neboť žijeme v době moderních internetových technologií. Stačí vyplnit osobní informace, bydliště a kontaktní údaje. Následně budete přesměrování na výběr jednotlivých dluhopisů, kde si vyberete konkrétní cenný papír podle vašich představ. Vybírejte však pečlivě a dbejte především na výši úroku a důvěryhodnost emitenta.

Jestliže přemýšlíte o investování nevyužitých finančních prostředků, pak nakupte dluhopisy. Jedná se o jedny z nejbezpečnějších cenných papírů, které vám budou garantovat jistý příjem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *