Přehled dotací na jednom místě

Snížit vstupní investici celé řady nejenom stavebních projektů vám pomohou poměrně štědré státní a evropské dotace. Jaké především by neměly uniknout vaší pozornosti? Kde se o nich dozvíte a kdo vám pomůže o ně zažádat?

Přehled dotací a dotačních výzev najdete například na serveru navigae.cz. Zde dotace můžete vybírat na základě hned několika parametrů, a to dle subjektu, poskytovatele, programu či realizace, respektive uplatnění.

Contents

Dotace dle subjektu

Na všechny dotační programy jsou vhodné pro všechny. Jiné jsou určeny pro velké firmy, jiné pro ty malé a střední. Na jinou dotaci dosáhne zemědělský podnik, vědecká organizace a nestátní nezisková organizace. Konkrétní dotační programy jsou vypisovány pro obce a jejich organizace a státní správu a jejich organizace. Pokud jste tedy například malá firma a zajímá vás, jestli by se mezi vypsanými dotačními programy nenašel nějaký, z něhož byste mohli benefitovat, klikněte na políčko malá firma, které najdete na stránkách navigae.cz v sekci přehled dotací (dotace dle subjektu). V okamžiku psaní tohoto článku jich tam bylo 18.

Dotace dle poskytovatele

Dotace ale můžete vybírat i podle jeho poskytovatele. Mezi ně patří jednotlivá ministerstva (průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, zemědělství, školství, zemědělství), Státní fond životního prostředí, Státní fond dopravní infrastruktury nebo Technologická agentura ČR.

Dotace dle programu

Máte v merku konkrétní program? Mezi ty nejvyhledávanější v současné době spolu se zmíněným programem Nová zelená úsporám patří i evropské programy (například z integrovaného regionálního operačního programu IROP pro obce, města, firmy i výzkumné organizace) a další zaměřené na ochranu životního prostředí. V nabídce je ale i spousta dotačních programů pro školy či na modernizaci provozů.

Dotace dle uplatnění

Další možností je vybírat vhodnou dotaci na základě jejího uplatnění. Provozovatelé zmíněné stránky navigae.cz nabízené dotační programy rozčlenili i vyloženě tematicky. Najdete tu dotace vhodné pro místní rozvoj, rozvoj podnikání, venkova, dotace na programy zaměřené na hospodaření s vodou, podporu veřejné správy, dopravy a elektromobility, výzkumu, vědy a inovací, vzdělávání, rozvoj podnikání, digitalizace, dotace na kulturu, cestovní ruch, ochranu přírody a změny klimatu, stroje a vybavení i nakládání s odpady.

Pomoc s administrací

Jak vidíte, dotačních programů je vypsána celá řada a je škoda jich nevyužít. Zdaleka však najde jen o o to vhodnou dotaci najít, ale také o ni zažádat a získat ji. I s tím vám může být nápomocen server navigae.cz. Disponuje totiž odborníky, kteří vám pomohou s přípravou a následnou administrací. I to je důležité. Vyplňování dotačních formulářů totiž rozhodně není pro každého.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *