Jak poznat výhodnou a férovou půjčku?

Nechcete při výběru půjčky naletět? Potom je dobré znát několik důležitých a nezbytných informací, které vám řeknou, jak poznat výhodnou a férovou půjčku. Společně s námi se můžete na ty hlavní podívat. Pokud najdete takovou půjčku, kterou zde budeme lehce charakterizovat, můžeme s klidným svědomím říci, že jste si vybrali správně.

Contents

Nic před vámi netají

Čemu byste se měli vyhnout? Jsou to tací poskytovatelé, kteří jsou příliš tajemní, a s ohledem na jejich nabídku se nedozvíte v podstatě vůbec nic. Právě to může být znakem určitého podvodu, nebo klamavého jednání. Férovou půjčku poznáte tak, že vám vše, jasně a přesně ukáže. Jako příklad může posloužit Fenix rychlá půjčka, u které máte jistotu, že vše proběhne s ohledem na maximální transparentnost. Během žádosti tak můžete jednoduše vidět vše potřebné, jako jsou fakta spojená s tím:

  • Kolik peněz si berete
  • Na jak dlouho si je berete
  • Jaké informace bude třeba uvádět

Má dobré hodnocení a reference

Nejlépe férového poskytovatele a samotnou půjčku poznáte právě podle referencí. Jak je zjistit? Můžete buď pátrat po internetu a různých diskusních serverech, nebo můžete využít i různé srovnávače půjček. Nejenom, že zde máte hodnocení k dispozici, ale také si ho můžete porovnávat s ostatními poskytovateli. Když vás zajímají třeba půjčky online, vidíte všechny poskytovatele na jednom místě, včetně toho, jak jsou oblíbení. Navíc nesmíme opomíjet ani to, že na takový srovnávač se obvykle dostanou jenom prověření poskytovatelé, nikoliv žádné podvodné společnosti, nebo jednotlivci.

RPSN bude nízké

Férovost, ale hlavně i výhodnost se pozná také podle toho, jak vysoká, nebo spíše nízká je hodnota RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů, která je aktuálně vedena jako povinná. Proto musí být zveřejněna u každé půjčky. Pokud není, dejte od poskytovatele raději ruce pryč. Připomeňme také, že jde o sazbu procentuelní a platí u ní jasné pravidlo. Čím je tato daná sazba menší, tím pro vás lépe. Navíc nebudete muset sledovat cokoliv jiného, jelikož v RPSN zahrnuje:

  • Standardní úrokovou sazbu
  • Různé poplatky spojené s půjčkou
  • Sazby za pojištění půjčky a další služby

Co je uvedeno, to bude platit

Férovou půjčku poznáte i podle toho, že láká na skutečně reálná čísla. Má tedy jasně stanoveno, kolik můžete získat a v rámci jaké úrokové sazby. Nejlépe na tom jsou hlavně nebankovní půjčky ihned, které díky online žádosti ihned vše přepočítají. Přesně tak zjistíte, kolik si berete, na jak dlouho, a kolik vrátíte. Podobně na tom jsou už i některé spotřebitelské půjčky, které si můžete vzít třeba i s ohledem na to, jak dlouho budete splácet, nebo jak velká bude splátka. Co tedy bude v souvislosti s půjčkou na webu nebo kdekoliv jinde uvedeno, to bude následně i v samotné smlouvě. Ne každý poskytovatel je ale férový a tak doporučujeme smlouvu kontrolovat.

Dokáže vám vyjít vstříc

I to je na férových poskytovatelích rozhodně velké plus. Zajímá vás, co přesně máme na mysli? Může se jednat třeba o situaci, kdy si u půjčky můžete měnit termín splátek, třeba s ohledem na výši vaší výplaty. Stejně tak máte možnost si hýbat se splátkami. A to nejenom směrem nahoru, ale pochopitelně i směrem dolů. Celkem oblíbené plus je dnes i to, že si jako klienti můžete několik splátek odložit, s čímž může být dokonce spojeno také to, že vám budou některé splátky dokonce i odpuštěny. I toto jsou pozitiva, u kterých je jasné, že poskytovatel vychází klientům vstříc. Dotýkat se to může i situace, kdy nedojde splátka. Nezačne hned s tvrdým vymáháním, jelikož nejprve se snaží o kontakt a domluvu, v jaký termín tato konkrétní splátka přijde a čím bylo způsobeno ono prodlení.

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *