Pojištění proti schopnosti splácet vám může být oporou

Při uzavírání půjčky je potřeba si sdělit, že jde o riziko, které se vám může jednoduše vymknout kontrole. Pokud na půjčku máte v době, kdy ji uzavíráte finance, je to v pořádku, ale jistě se neobejdete bez jakési jistoty, která se vám může v případě finanční tísně hodit. Řeč je o pojištění proti schopnosti splácet.

Základem je správný výběr

Pro snížení rizika je důležité si vybrat správný finanční produkt. Samotné pojištění vám nejspíš nebude stačit, pokud bude půjčka nevýhodná po všech stranách. Když budete mít vyhovující podmínky a nižší úrokovou sazbu, včetně roční procentuální sazby nákladů, která se značí také jako RPSN, bude pro vás pojištění brnkačkou. Můžete si tak zařídit nižší a levnější pojištění, a i přes to se nedostanete do zbytečných problémů. Vaše nízké měsíční splátky totiž dokáže pojištění hravě pokrýt, bude-li výhodný produkt a pojištění samotné.

Pojištění proti schopnosti splácet a půjčky jsou v úzkém kontaktu. Dalo by se říci, že se jedná ve finančním světě o příbuzné. Pojištění je tady pro vás, když vám například vypadne z dlouhodobého hlediska příjem. Jestliže chcete ušetřit pár korun měsíčně a pojištění proti schopnosti splácet odmítnete, vystavujete se riziku. Zvlášť v situaci, kdy nemáte výhodnou půjčku.

Pracujete v kuse několik let?

Říkáte si, že pojištění proti schopnosti splácet nepotřebujete, protože pracujete v jednom zaměstnání již několik let a jste poctivým dlužníkem? Omyl! Poctivý dlužník téměř neexistuje, a to ani v momentě, kdy jste doposud vše spláceli bez problémů. Nikdy nemáte jistotu v tom, co bude zítra, natož za jeden nebo dva roky.

Situace v zaměstnání se náhle může otočit k horšímu a vy poté budete litovat toho, že jste se nenechali pojistit proti schopnosti splácet. Raději investujte měsíčně pár desítek korun a produkt si vyřiďte. Jde o tzv. záchranou vestu ve špatných chvílích. Finanční pojištění proti schopnosti splácet se o vás postará až na několik měsíců.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *