Nejvýhodnější úvěrový produkt? Půjčka zdarma

Segment mikropůjček je známý zatím pouze několik let. Za tu dobu ale získal velké množství klientů. A to hlavně díky svému zajímavě nastavenému konceptu. V rámci nabídky totiž není možné získat ani desetitisícové, ani stotisícové částky. Ty sumy, které jsou v rámci daného segmentu k dispozici, se totiž pohybují v řádech několika tisíců korun českých. A právě to je pro mnoho žadatelů velmi lákavé.

Contents

Obecně patří úrok mezi jeden z nejvyšších

Většina poskytovatelů je však spojena s jedním velkým negativem, a to jsou poměrně vysoké úrokové sazby. Máme-li být konkrétní, potom není výjimkou, že měsíčně je naúčtován úrok přesahující hodnotu třiceti procent. V praxi to znamená, že za pětitisícovou půjčku zaplatíme u většiny poskytovatelů více než 1 500 Kč navíc. To samozřejmě vede ke značné nevýhodnosti, ale dá se jí předejít. A to půjčkou zdarma. Zjistěme, jak vlastně vypadá.

Bez poplatků i bez úroků

Pokud se na variantu, kterou půjčka zdarma nabídne podíváme blíže, rozhodně se za tímto názvem skrývá to, co by v něm mělo být uvedeno. Možnost půjčky zdarma totiž znamená, že nám k půjčené částce nebude připsán žádný úrok, stejně jako k ní nebude připsán ani žádný poplatek. Vrátíme tedy přesně tolik, kolik si také půjčíme. Díky tomu můžeme jasně říci, že právě tato varianta může z jedné z nejméně výhodných půjček rázem udělat tu nejvýhodnější. I pokud se budou ostatní poskytovatelé snažit své úroky snižovat, ten nulový je stále dokáže porazit.

Jaké jsou podmínky?

Ty mohou být mnohdy individuální. Konkrétně totiž bývá možnost první půjčky zdarma omezena na určitou částku. Záleží tedy na konkrétním poskytovateli, jak svou nabídku dokáže nastavit. Pojďme se podívat na to, kolik si lze půjčit u třech nejznámějších poskytovatelů na našem trhu.

  • Půjčka Zaplo – až 8 000 Kč
  • Půjčka Creditsor – až 4 500 Kč
  • Půjčka ClickCredit – až 1 500 Kč

Tím jsme také jasně zmapovali, jaké možnosti na našem trhu máme. Zůstaneme-li ale ještě u daných podmínek, patří mezi ně také nutnost požádat si o danou půjčku v rámci konkrétní společnosti poprvé. Budete-li žádat opakovaně, už tyto výhody ztrácíte.

Poměrně specifickou podmínku má poté poslední jmenovaná společnost, jelikož ta možnost bezplatné půjčky cílí pouze na studenty. Je množné ji tedy dostat jenom ve chvíli, kdy v rámci žádosti předložíte svůj průkaz ISIC.

Podmínky je třeba splnit!

Ať už jsou nastaveny podmínky jakkoliv, vždy je třeba je splnit, jinak možnost dosažení půjčky zdarma zkrátka ztrácíte. S dodržením daných podmínek však souvisí také to, že je nutné dodržet i ty klasické. Tedy onen termín splatnosti, který si v rámci žádosti zvolíte. Pokud ho totiž nedodržíte, riskujete samozřejmě jediné, a to zpětné doúčtování úroků nebo poplatků. A tak z bezplatné půjčky nakonec nic nebude, jelikož budete muset platit oněch zhruba 30 procent navíc.

Společnostem se to stále vyplatí

Mnoho lidí si pokládá otázku, zda se to vůbec konkrétním společnostem stále vyplatí, vytvářet takto benevolentní podmínky pro své žadatele. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – stále ano. Sice na samotné půjčce jako takové nic nevydělají, ale dodat je nutné to, že se v tomto segmentu pohybuje i nejvíce problémových klientů. Mnoho z nich tak nestihne termín a poskytovatel poplatky zpětně doúčtuje. Stejně tak si řada lidí termín splatnosti následně prodlouží, což samozřejmě také souvisí s nutnými poplatky. A u těch, kteří nezaplatí vůbec, jsou logicky účtovány i četné sankce spojené s následným vymáháním. A tak společnosti zkrátka nepřijdou.

Ostatně to jasně demonstruje i informace o tom, že v minulosti bylo možné se v tomto segmentu setkat s takovou půjčkou, která byla zdarma pro každého. Vydělávala tak právě na těchto přidružených poplatcích.

Na co si dát pozor?

Jak vyplývá z našeho popisu, daná možnost je určitě dobrou volbou ve chvíli, kdy chcete řešit krátkodobé finanční problémy, nebo nečekaný výdaj. Přesto je ale třeba být na pozoru a při žádosti opravdu vědět, že peníze budete mít z čeho splatit. Poslední statistiky ukazují, že to jsou právě mikropůjčky, které přinášejí klientům nejvíce problémů. Podobně jako u jiných půjček, i zde platí, že žádost by měla mít určité opodstatnění a my jako žadatelé bychom měli splňovat určité bonitní požadavky.

Stejně tak je dobré dát si pozor na to, zda žádost probíhá opravdu tak, jak společnosti inzerují. Ty mnohdy lákají na rychlé vyřízení, ale opak je pravdou. Takticky zatajují povinnosti, jako je třeba potvrzování smlouvy, nutnosti zaslat naskenované doklady totožnosti, nebo vyžadují korunové registrační poplatky sloužící k ověření účtu. A ze lhůty několika minut může být následně i několik dní.

4.2/5 - (4 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *