Jak si zvýhodnit současné půjčky?

Máte půjčku? Pokud ano, rozhodně se nemusíte spokojit s podmínkami, které vám nabízí. Pokud jste si ji brali v době, kdy byly úrokové sazby vysoké a samotné splácení vás poměrně omezovalo, není jakýkoliv důvod, proč byste je měli dále využívat. Pokud sen podíváme konkrétněji, je několik cest, tak si můžete své současné půjčky zvýhodnit. Společně se podíváme na hlavní tři cesty, které v tomto směru existují a kterých logicky budete moci využít i vy sami. Pouze je třeba vědět, jak na to.

Contents

Požádejte o změnu půjčky svou banku

I když toto mnoho lidí podceňuje, vždy je nejlepší jednat s bankou, ve které máte svůj aktuální úvěr. Totéž samozřejmě platí i o nebankovní společnosti. Pokud jste bezproblémový klient, který splácí pravidelně, nemusíte se obávat jakýchkoliv problémů. Máme-li být konkrétní, tak můžete svou banku požádat třeba o možnost změnit splátky, a to tak, že si snížíte jejich výši. Stejně tak není problémem třeba ani to, že vám bude snížený úrok. Stačí říci, že uvažujete o konsolidaci a refinancování. A hned uvidíte, že vám bude nabídnuta alternativa.

Možnou cestou, jak si své půjčky zvýhodni u své stávající banky, je i forma mimořádné splátky. Pokud máte peníze navíc, je určitě dobré je použít právě tímto způsobem. Nejenom, že si zkrátíte dobu splácení, ale ušetříte i nemalé peníze na úrocích. A co dělat, pokud nic z toho vaše banka nebo nebankovní společnost neumožní? Zkuste alternativy.

Pomoci může takzvané refinancování půjčky

Podívejme se nejprve na to, o co konkrétně jde. Jedná se o možnost spojenou s tím, kdy si náš stávající úvěr jednoduchým způsobem převedeme jinam. A to buď k bance, nebo k nebankovní společnosti. A to především proto, abychom naplno využili výhod, které nám refinancování půjčky nabídne. Mezi hlavní výhody patří:

  • Snížení úrokových sazeb
  • Možnost platit menší splátky
  • Možnost skončit se splácením dříve

Podívejme se také na to, jak vše probíhá. Zde je velkou výhodou to, že za vás veškerou administrativu může vyřídit již nová banka, nebo nebankovní společnost. V tomto směru půjde o tom, že je vaše předchozí půjčka definitivně splacena a u nové společnosti či banky je vytvořený nový úvěrový produkt. A to dle schválených podmínek. Následně je právě tato nová půjčka ta, kterou budete splácet. To vše často nemusí trvat déle, než jenom několik dní.

Jaké má refinancování půjčky výhody a nevýhody?

mnoho mincí

Zvýhodnit si půjčky může být jednoduché

Pozitivum je určitě v tom, že si můžeme půjčku nejenom zvýhodnit, ale můžeme si také celkově upravit její parametry. Výhodou může být též to, že je za nás vše kompletně vyřešeno. Jsou ale i negativa, na která bychom určitě neměli zapomínat. Mezi ty první patří to, že lze tímto způsobem převést k novému poskytovateli jenom jednu jedinou půjčku. Také může být negativem to, že ne vždy se nám to může podařit. Pokud máme úvěr, který je poměrně výhodný, můžeme ušetřit maximálně desetiny procent, což se v konečném důsledku může projevit maximálně v tom, že ušetříme pár desítek korun, nebo jenom pár stovek korun.

Druhým řešením je konsolidace půjček

Není to jenom refinancování půjčky, jelikož je to také takzvaná konsolidace, která se dnes nabízí. Zde určitě musíme začít hlavními výhodami. Ty jsou na rozdíl od předchozí možnosti spojeny s tím, že lze převést nejenom jednu, ale hned několik úvěrových produktů. Také je třeba počítat s tím, že jsou sloučeny do jednoho jediného úvěru. Pro nás to tedy znamená možnost toho, že už nebudeme posílat několik splátek několika poskytovatelům. Máme jistotu v tom, že nás měsíčně čeká jenom jedna jediná splátka a to jenom jedné úvěrové společnosti, nebo bance.

Tuto službu nabízí například společnost Home Credit

VÍCE INFORMACÍ >>>
V praxi probíhá vše stejně, jako v předchozím případě. Nejprve jsou novým úvěrovým poskytovatelem zaplaceny všechny vaše předchozí závazky a následně už dojde jenom k tomu, že jsou vám vytvořeny nové. Tedy jeden jediný. A i zde můžete využít výhod, jako je celkové snížení úroku a splatné částky, možnost snížit si splátku, stejně jako možnost mít vše celkově splaceno za kratší dobu. To jsou pozitiva, pro které je často konsolidace půjček vyhledávána.

Jaké úvěry lze konsolidovat?

Vždy záleží hlavně na tom, u koho si o možnost konsolidace půjčky žádáme. Obvykle mají přední poskytovatelé této možnosti podmínky velmi podobné. A tak umí sloučit:

  • Jakékoliv půjčky
  • Kontokorenty
  • Dluhy na kreditních kartách

Často je možné jednotlivé úvěrové produkty i kombinovat, přičemž část z nich může být od nebankovních společností, část z nich i od bank. Stejně tak není problém, aby byly různé závazky v různých výších, nebo aby zbývaly různé částky k plnohodnotnému splacení.

Jaké jsou podmínky zvýhodnění půjčky?

Ať už se vydáte jakoukoliv cestou z těchto konkrétních jmenovaných, je rozhodně třeba říci, že u každé z nich je několik podmínek, které je nutné splnit. Mezi tu základní zcela určitě patří to, že by vaše závazky neměly být po splatnosti. To je totiž poměrně podstatnou komplikací, kvůli které může vaše snaha přijít vniveč. Více šancí na zvládnutí máte hlavně u své banky, než v případě, že úvěr převádíte jinam.

Také nezapomínejte na to, že při převodu vaší půjčky jinam bude třeba dodat veškerou dokumentaci, kterou ke svým půjčkám máte. Bude tedy třeba dodat veškeré smlouvy a další informace. V některých případech bude třeba opět projít ověřením, s čímž může souviset například to, že se neobejdete bez nutnosti opět doložit svůj příjem, nebo třeba bezdlužnost.

Pozitiva na závěr

Co jsme doposud nezmínili a co je dnes poměrně velkým hitem, to je i fakt, že u obyčejného zvýhodňování půjčky nemusíte nutně zůstat. Vydat se touto konkrétní cestou můžete jít třeba i v případě, kdy budete chtít peníze navíc. Jak při refinancování, tak i při samotné konsolidaci je právě toto mnohdy umožněno. Nejenom, že si tedy zlepšíte své současné úvěrové produkty, ale budete mít možnost také toho, že získáte i peníze navíc. A to samozřejmě s úrokem, jaký bude mít vaše konsolidované nebo refinancovaná půjčka. A peníze takto navíc získané budou zcela logicky připočítané také k ní. Není se tak nutné obávat toho, že by vám byl přidělen nový úvěr a tedy i nová splátka.

4.7/5 - (3 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *