Laserové odstranění tetování a cena aneb jak se nejlépe zbavit tetování

K odstranění tetování můžete mít jakékoli odůvodnění. Skvělé je, že způsobů, jak se tetování zbavit, je mnoho. Tou nejvyužívanější je laserové odstranění tetování. Cena nemusí být závratná. Co to obnáší a na kolik vás to přijde? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Laser – co a jak?

O odstranění laserem se mluví čím dál častěji, jelikož je považován za jeden z nejvíce účinných způsobů. Ve srovnání s ostatními metodami je nejméně bolestivá, avšak zároveň časově náročná. Nestane se, že byste absolvovali pouze jednu návštěvu lékaře. Nutná je konzultace, kde s vámi odborník probere, co zákrok obnáší. Musíte se připravit, že do ordinace přijdete několikrát za sebou a to vždy po dostatečně dlouhé době po předchozí návštěvě, aby tělo zvládlo zákrok vstřebat.

Laser funguje tak, že zachycuje barevný pigment a rozpustí ho. Rozpuštěný pigment je pak vyloučen samovolně obranným systémem těla. Nemusíte se bát, že vám bude narušena okolní kůže. Laser působí opravdu čistě na potetované místo. Bolest zákroku je minimální. Dobré je, že nezůstanou žádné jizvy. Laser vytvoří strupy, jež se rychle zahojí. Neobávejte se tedy, že vám laserový zákrok zanechá trvalou připomínku i po odstranění tetování.

Barevné tetování – pěkná ozdoba, horší odstranění

Pokud máte tetování pouze černé či modré, je jeho zmizení snazší. Naopak jiné barvy vyžadují vyšší počet návštěv, neboť se jedná o komplikovanější zákrok.

Cena laserového odstranění tetování nemusí být příjemná

Podívejte se na vaše tetování a zkuste si říci, kolik byste za jeho zmizení byli ochotni zaplatit. Jinou odpověď vám řekne někdo, kdo má vytetované jméno na zápěstí, jinou zase člověk s tetováním na stehně, které oplývá všemi barvami a pyšní se krásným stínováním. A v tom tkví základní princip pro odhad ceny. Záleží, jaká je kvalita daného tetování. Jak již bylo zmíněno, budete absolvovat několik schůzek na klinice, z nichž na každé se postupně tetování odstraňuje. Pokud tedy máte kvalitní (profesionální) tetování, jež chcete nechat odstranit, počítejte, že počet zákroků poroste. A s jejich počtem se navýší i finální cena. Záleží i na velikosti. V případě, že je tetování větší, bude vyžadovat několik zákroků. Odstranění kvalitního tetování, byť i malého je cenově náročné.

Jednotlivé kliniky uvádějí cenu za jeden zákrok. V případě menšího rozměru se částka pohybuje od 1000 Kč. Cenový rozsah sahá až do 5000 Kč což je cena za jeden zákrok při odstranění rozsáhlejšího tetování. Celkem vás tak odstranění vyjde na poměrně vysokou částku, která vám ale zaručí, že docílíte žádoucího výsledku. Mnoho klinik také nabízí možnost zkušebního zákroku. Pomocí laseru se odstraní pouze menší část, abyste měli přehled, jak je metoda účinná a zda ji chcete opravdu využít. I za tuto službu ale budete muset zaplatit, ceny se odlišují podle různých klinik, ale řádově se jedná o stovky korun.

Berte v potaz zdravotní stav

Máme pro vás pár otázek:

  • Jste vážně nemocní?
  • Máte kožní problémy?
  • Čekáte dítě, nebo plánujete dítě v co nejbližší době?
  • Kojíte?

Je odpověď si na jednu z nich ano? Pak si odstranění rozmyslete. Mnoho odborníků zákrok v takových případech nedoporučuje.

Ano! Chci laser! Co mám dělat teď?

Zaujala vás metoda odstranění tetování pomocí laseru? Výborně! Vybrali jste si dobře. Co máte dělat nyní? Vyhledejte takovou kliniku, která vám připadá nejvhodnější jak cenově, tak ale i osobně. Jedná se o zásah do vašeho těla, a pokud chcete výborný výsledek, musíte si být jisti, že vás tetování zbaví odborník. Výběru kliniky proto věnujte čas, ať nemusíte litovat. Mimo klinik si můžete vybrat i různá tetovací studia. Pokud máte ale rozsáhlejší tetování, obraťte se spíše na speciální kliniku.

Odstranění tetování je čím dál častějším zákrokem. Budeme rádi, když se s dalšími čtenáři podělíte o své zkušenosti v komentářích.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *