Když si půjčujete peníze, je dnes bezpodmínečně nutné doložit i příjem

Bez doložení příjmu si dnes už peníze oficiální cestou v podstatě nepůjčíte. Bohužel či bohudík, oproti poměrně vysokým úrokům kvůli zajištění půjčky, už tahle forma není umožněna. Zákon totiž mírně zpřísnil pravidla pro poskytování půjček, v zásadě je cílem ochrana spotřebitele před půjčkami, které nemá možnost vůbec splatit.

Doložte příjem, plnoletost, trvalý pobyt v ČR a bankovní účet, je to snadné

Přesto však nebude vyřízení klasické nebankovní půjčky otázkou mnoha hodin. Vlastně budete i dnes potřebovat spíše jen několik minut, nemusíte se proto nervovat ve frontě na kamenné pobočce nebo podstupovat dlouhou cestu na osobní schůzku s makléřem. To, že musíte dokládat pravidelný příjem, určitě nenaznačuje nic dalšího – vyhnete se komplikacím a obrovské administrativní zátěži – nebankovní cesta je stále velmi dobře schůdná a přináší naprosté minimum možných komplikací do budoucna.

Bez potvrzení to už nepůjde, oproti vyšším úrokům peníze nečekejte

Dříve bylo možné půjčit si peníze i bez klasického dokladu o příjmu, nicméně jedinou možností bylo souhlasit s výrazně vyššími úroky, než je obvyklý průměr. Tak to dnes již nefunguje, bez podobného potvrzení se neobejde vlastně vůbec žádná půjčka. Je to zkrátka ochrana spotřebitele, ale i věřitelů před tím, aby nedošlo k problémům se splátkovým kalendářem, který nepůjde řešit jinak než náročnou a někdy i poměrně neefektivní exekucí. Kdo by se chtěl něčím podobným zabývat, že?

Důvod není nutné uvádět, bezúčelové půjčky jsou stále výborně dostupné

Nemusíte uvádět účel půjčky, to je stále ve světě nebankovních úvěrů skutečné tabu. S důvody se sice můžete, ale také nemusíte svěřovat. A kdo by vlastně na tomto místě chtěl odhalovat svoje soukromí někomu zcela neznámému? Půjčka bez doložení příjmu již není možná, bez doložení účelu však ano!

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *