Jaké pojištění zvolit při pořízení nového auta?

Každý, kdo vlastní osobní automobil, dodávku nebo motorku, by měl mít pojištění, které pokryje rizika hrozící na cestách. Ze zákona jsou všichni povinní sjednat ke svému motorovému vozidlu povinné ručení, to však chrání spíše případné oběti havárií. Máte-li osobní automobil nebo jste si rozhodli si ho pořídit, měli byste si k němu zajistit i havarijní pojištění. To je totiž koncipované tak, aby při nejrůznějších nehodách poskytovalo ochranu právě majiteli vozu.

Před čím dokáže ochránit havarijní pojištění?

Havarijní pojištění může pokrývat nejrůznější nepříznivé situace, mezi něž patří havárie, odcizení vozidla, vandalismus a živelné pohromy. A navíc dokáže pomoci i v případě neoprávněného užití vozidla. Pojistné krytí tak pokryje škody v případě kolize se zvěří, poškození vozu padlými větvemi, stromy i sesuvem půdy. A na rozdíl od povinného ručení poskytne v případě, že je sjednáno havarijní pojištění, pojišťovna náhradu škody i viníkovi dopravní nehody.

Havarijní pojištění je třeba vybírat pečlivě

Při výběru havarijního pojištění je třeba důkladně se seznámit s podmínkami, rozsahem pojistného krytí i výší případné spoluúčasti. Důležité jsou i výluky, v nichž jsou specifikovány situace z pojištění vyjmuté. Produkty jednotlivých pojišťoven se liší a mnohé nabízejí provozovatelům motorových vozidel i několik různých alternativ s rozdílnými podmínkami. Najít to pravé havarijní pojištění tedy nemusí být snadné. Rozhodně se přitom vyplatí porovnat nabídky jednotlivých pojišťovacích společností; to pravé havarijní pojištění poskytuje ochranu téměř za všech okolností a je za dostupnou cenu.

Porovnat havarijní pojištění je možné i online

Hledání toho pravého havarijního pojištění výrazně usnadňují srovnavače na internetu. Porovnání havarijního pojištění šetří čas i práci a pomáhá optimalizovat rozpočet domácnostem i firmám.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *