Jaké výhody může přinášet oddlužení?

Oddlužení je proces, který dnes láká stále více. Není se čemu divit, jelikož aktuálně přináší skutečně celou řadu zajímavých výhod. Pokud vás zajímají ty hlavní, můžeme se na ně společně podívat. A začneme tím, pro koho je dnes oddlužení určeno. Základním pravidlem je to, že si může požádat především fyzická osoba. V souvislosti s tím musíme říci, že se může jednat o:

  • Osobu zaměstnanou
  • Osobu podnikající
  • Osoby dvě, ve svazku manželském
kalkulačka,domeček,peníze

Využít oddlužení se díky jeho výhodám vyplatí

I když jsme zmínili, že je možné řešit primárně dluhy osobního charakteru, neměli bychom zapomínat také na to, že v některých případech je možné eliminovat i dluhy podnikatelské. To už je spojeno s unikátním postupem, kdy je třeba dluhy firmy vyřešit dle zákona a poté je už jenom přenést na konkrétní osobu.

Contents

Není nutné uhradit všechny vaše závazky

Nyní se dostáváme k výhodě, kterou dnes oceňuje v podstatě největší počet klientů. Jedná se o výhodu spojenou s tím, že není vždy nutné uhradit veškeré závazky, které máme. To je pravděpodobně ten hlavní důvod spojený s tím, proč využít oddlužení a proč se nevydat cestou, která by byla spojena s individuální domluvou s věřitelem

Zajímá-li vás, jak je to konkrétně s hrazením vašich závazků, rozhodně vás potěší fakt, že stačí uhradit jenom třicet procent veškerých vašich dluhů. Pokud splníte podmínku toho, že jste pro uhrazení vašich závazků udělali skutečně vše, co se jenom udělat dalo, máte jistoty, že zbytek dluhů je vám definitivně odpuštěn. Rázem vycházíte z celého procesu s čistým štítem.

Během oddlužení na vás nemohou věřitelé

Prvním krokem ke schválení oddlužení je žádost. Pokud vám bude schválena, dá se říci, že máte vyhráno. A to z toho důvodu, že již neřešíte své současné věřitele, ale vše splácíte podle navrženého splátkového kalendáře, který souvisí se schválenou soudní žádostí. V tomto ohledu nezapomínejme na to, že po dobu oddlužení jste také pod ochranou soudu. A to pro vás znamená nejenom to, že na vás nemohou věřitelé, ale znamená to pro vás mimo jiné také to, že na vás nemohou ani exekutoři. A to znamená, že můžete ochránit:

  • Svůj bankovní účet a výplatu
  • Svůj movitý majetek
  • Svou nemovitost

Samozřejmě toto je podmíněno tím, že se budete držet toho, co jste slíbili v samotné žádosti. Pokud nedojde k tomu, že budete hradit postupně a odpovědně, může být vaše žádost dodatečně zrušena. V tu chvíli už exekutoři mohou konat a vymáhat dluh právě tímto konkrétním způsobem.

Splácet své závazky můžete dvěma hlavními způsoby

Výhodou oddlužení je také to, že při splácení svých závazků se můžete vydat hned dvěma možnými cestami. Ta první je spojena s tím, že jednoduchým způsobem navrhnete a poté už jenom dodržujete splátkový kalendář. Ten by měl primárně odpovídat vašim možnostem, a to s ohledem primárně na výši příjmu a celkové výdaje. Výhodou zůstává, že splácet své závazky formou oddlužení můžete až po dobu celých pěti let. To je jistota celkem dostatečného rozložení splátek a tedy splácení menších měsíčních sum.

Druhá možnost, která se nabízí, je spojena s cestou prodeje svého nepotřebného majetku. Z peněz, které získáte, můžete vložit mimořádné splátky. Výhodou oproti běžným exekucím je to, že můžete prodat skutečně jenom věci, které nepoužíváte. Navíc máte na samotný prodej dostatek času, což se pozitivně podepisuje také na to, že můžete dosáhnout poměrně vysoké ceny a tedy i rychlejšího umoření dluhu. Prodat lze tímto způsobem v podstatě cokoliv, od auta, až po majetek umístěný ve vašem domě nebo bytě. Součástí žádosti je mnohdy i jeho seznam, což pomůže soudu při rozhodování o tom, zda vám oddlužení dovolí, nebo nikoliv. Pokud ukážete, že majetek určený k možnému prodeji máte, je třeba říci, že máte na úspěch mnohem vyšší šance.

Získat pomoc při oddlužení není složité

Poslední výhodou, která se oddlužení týká, je rozhodně také to, že v současné době máte možnost toho, že můžete využít při oddlužení i odborné pomoci. Tu dnes nabízí řada lidí, ale i institucí. Hitem jsou různé bezplatné dluhové poradny, které se specializují právě na osoby, které mají neřešitelné dluhy a pomocí této cesty se jich mohou zbavit. Stejně tak je možné využít také pomoci advokátů, kteří pomohou například se sepsáním a také následným podáním samotné žádosti.

Variantou, kterou mnoho lidí také hojně využívá, je cesta spojená s mnoha podnikateli, kteří nabídnou oddlužení na klíč. Nejenom, že za vás žádost sepíší, ale také ji podají, vyřeší všechny formality a dále se starají o to, aby vše probíhalo přesně tak, jak probíhat má. Negativ této cesty však může být poměrně vysoká cena za jejich služby, nehledě na to, že nikde není garantováno, že s jejich pomocí soud vaši žádost o oddlužení skutečně plnohodnotně schválí.

2.5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *