Půjčky od soukromých osob nemusí být vždy lichvou

Když se rozhodnete o půjčku, často volíte ze dvou hlavních možností. Ta první je spojena s návštěvou banky. V té můžete dosáhnout na výhodné úrokové sazby, ale na druhou stranu je třeba počítat také s tím, že zde můžete být složitě a zdlouhavě prověřování. Proto mnoho lidí volí jednodušší nebankovní společnosti, kde ale mohou být úroky vysoké. Poté je ještě možnost číslo tři. A to jsou půjčky od soukromých osob. O jaké konkrétně se jedná?

Contents

Lichvy se bát nemusíte

Mnoho lidí si pod názvem těchto půjček představí především lichvu. Není se čemu divit, jelikož je pravdou, že lichváři jsou skutečně často soukromými osobami. Odlišit, co jsou kvalitní půjčky od soukromých osob a co jsou půjčky od lichvářů, jde poměrně snadno. A to jak podle samotných podmínek získání, tak i podle smluvní dokumentace, nebo samotného jednání. Jak tedy takovou lichvu poznat? Třeba podle:

 • Pochybných inzerátů
 • Vysokých úrokových sazeb
 • Velmi jednoduchého získání
 • Nutností podepsat směnku
Půjčky od soukromých osob najdete i pod označením P2P

Férové a bezproblémové půjčky od soukromých osob jsou pravým opakem. V podstatě mohou být spojeny s nutností ověření i podpisem smlouvy, stejně jako mohou být spojeny s jasně danou nabídkou úvěru. Více se tedy podobají bankovním a nebankovním půjčkám.

Správné půjčky od soukromých osob najdete pod označením P2P

Ano, jsou to právě P2P půjčky, které se u nás postupně dostávají ke slovu. Přitom v zahraničí se jedná o něco naprosto běžného, co lidé využívají stále více. K nám tento koncept vstoupil teprve před několika lety. I proto jsou půjčky od soukromých osob poměrně neznámé a mnoho lidí si k nim teprve hledá cestu. Pokud vás zajímají bližší informace o tom, jak taková P2P půjčka funguje, podívejme se na ty základní.

Pokud se rozhodnete si o peníze požádat, velmi často si zadáte poptávku. V té definujete, kolik peněz potřebujete a na jak dlouho. Následně se prostřednictvím online tržišť o vaší nabídce dozvědí různí investoři. Tedy lidí, kteří mají kapitál a jsou ochotni ho půjčit. Pokud je zaujmete, mohou vám peníze poskytnout. A to buď v plné výši, stejně jako vám mohou poskytnout jenom část peněz. Na zbytek se složí ostatní.

Jaké výhody P2P půjčky mají?

Nyní již víme, jak půjčky od soukromých osob vypadají a jak fungují. Proto je dobré zaměřit se také na jejich klíčové výhody. Právě ty jsou totiž důvodem, proč si o ně zažádat. Prioritou je určitě nižší úroková sazba. A to nejenom v porovnání s nebankovními společnostmi, ale také v porovnání s bankami. Výhodou je také z části opačný proces žádosti o půjčku. Základní podmínky sice splnit musíte, ale u řady dalších si nadefinujete, co jste a co nejste schopni dodat. Může se jednat třeba o:

 • Ručení nemovitým majetkem
 • Doložení příjmu
 • Výpisy z určitých registrů

Obvykle samozřejmě platí, že čím menší riziko pro potencionálního investora přinášíte, tím nižší úrok můžete získat. Nehledě na to, že svou půjčku můžete získat jednodušeji a rychleji. Na druhou stranu díky možnosti nadefinovat si podmínky půjčky od soukromých osob nemusíte zkoušet různé poskytovatele, jelikož jenom počkáte na to, zda některý z investorů využije příležitosti a půjčí peníze právě vám.

Jste v situaci, kdy máte peníze? Lze je zhodnotit!

Jak je z výše uvedeného patrné, půjčky od soukromých osob jsou možností, jak si můžeme půjčit poměrně zajímavě a také výhodně. Ne vždy ale musíme být jenom na straně těch lidí, kteří potřebují peníze. Stejně tak můžeme být i na straně těch, kteří je mají. V tomto případě se mohou stát právě P2P půjčky prostředkem k tomu, jak je zhodnotit. Jednoduše si totiž vybíráme varianty jednotlivých poptávek a daným lidem poskytujeme částky dle našeho uvážení. Jsme to my, kdo jim může pomoci právě se získáním úvěru. A proč to dělat?

Samozřejmě proto, že máme možnost naše peníze poměrně zajímavým způsobem zhodnotit. A to právě o konkrétní úvěrovou sazbu, kterou bude platit daný klient. Aby bylo vše podchyceno po právní i technické, stejně jako bezpečnostní stránce, jsou dnes společnosti, které půjčky od soukromých osob kompletně zaštiťují. A jelikož žijeme v moderní době, může si o daný typ úvěru požádat každý z pohodlí domova, a to online. A totéž platí i o nás, jako o investorech. I my máme možnost půjčit někomu peníze jenom na základě několika kliků počítačovou myší.

Rate this post

You may also like...

2 Responses

 1. veronika napsal:

  Veronika. Prosim o pujcku ve vysi 100000kc. Jsem zena na MD mam pet deti jsem v insolvenci,u ktere mi hrozi ze mi to zruseji jelikoz jsem pul roku nezvladala splacet tak proto schanim solidniho cloveka kterej by nam pomohl ale nemam cim rucit je to akutni. Prosim o pomoct

 2. Dobrý den potřebovala bych čásku 60 000dekuji s pozdravem pokorná Marie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *