Jaké nejvýhodnější půjčky dnes existují?

Když chceme půjčku, měli bychom hledět primárně na to, aby byla co nejvýhodnější. A podle čeho se ona konkrétní výhodnost posuzuje? Logicky podle toho, kolik peněz přeplatíme. To můžeme poznat vcelku snadno, jelikož nám stačí sledovat dva nejdůležitější ukazatele. A těmi jsou jak výše úrokové sazby, tak i RPSN. Čím nižší dané hodnoty jsou, tím pro nás přirozeně lépe. Podívejte se proto spolu s námi na to, jaké jsou dnes ty nejvýhodnější půjčky, které aktuálně na našem trhu existují.

Contents

Nejvýhodnější půjčky najdeme v segmentu mikroúvěrů

Zcela paradoxně je tou nejvýhodnější půjčkou taková, kterou dnes najdeme v segmentu mikroúvěrů. Tedy v tom segmentu, který byl dlouhou dobu považován za ten, kde jsou půjčky nejméně výhodné. Celkový úvěrový trh se však během několika let změnil a tak nyní můžeme objektivně říci, že v současné době jsou to právě mikropůjčky, které mohou patřit mezi celkově nejvýhodnější úvěry. Navíc nás nadchnou i řadou dalších pozitiv, jako je jistota vyřízení do několika málo minut, stejně jako jistota vyřízení bez papírování, nebo různého dokládání. A na jaký úrok tedy dosáhneme? Na ten nulový. Přesně tolik, tedy 0 procent navíc nám naúčtují poskytovatelé, jako je:

  • Zaplo
  • Japonská půjčka
  • Ferratum

Jak jsou na tom klasické nebankovní produkty?

Že nás mikropůjčky rozhodně nezklamou, to již víme. Jelikož jsme aktuálně v segmentu nebankovních půjček, můžeme v něm počkat a podívat se také na klasické poskytovatele. Tedy na takové, kteří nám půjčí desítky, ale i stovky tisíců korun. Ty již nebudeme muset hradit jednorázově, jelikož je možné si splátky rozložit i do několika let. A tak zatímco výše uvedené nejvýhodnější půjčky se hodí hlavně u finančních problémů, tato možnost je pro nás ideální hlavně ve chvíli, kdy už plánujeme větší investice.

Využít nejvýhodnější půjčky se vyplatí

Pojďme se společně podívat také na konkrétní výši úrokových sazeb a tedy i na to, jací poskytovatelé jsou dnes těmi nejlepšími a se kterými zaručeně neuděláte chybu. Začít musíme určitě společností Cofidis, která se dnes pyšní tím, že úroková sazba nemusí být vyšší, než je hodnota 6,9 procenta. Podobně výhodná je ale i půjčka Home Credit, která se také drží pod deseti procenty. Konkrétně nabídne hodnotu ve výši 9,9 procent. Pamatujte však na to, že tato sazba nemusí být automatická, jelikož je jí docíleno tím, že budete pravidelně a správně splácet. Pokud s tím nemáte problém, můžete s daným úrokem hravě počítat.

Jak jsou na tom banky?

Z nebankovního segmentu se podívejme i do toho nebankovního, jelikož i zde můžeme nejvýhodnější půjčky celkem jednoduše najít. A není divu, jelikož dlouhou dobu se mluvilo právě o tom, že to jsou banky, které dnes patří mezi tu nejvýhodnější možnost, jaká na našem trhu vůbec je. Na druhou stranu nezapomínejme na to, že podmínky získání bankovního úběru mohou být pro někoho poměrně komplikované. A to jak z toho důvodu, že je ověřována bonita i příjem, tak z toho důvodu, že může být zkoumána také vaše finanční minulost. Pokud si však budete jisti tím, že zvládnete projít, není nic jednoduššího, než si o peníze právě u konkrétní banky hravě požádat.

Podíváme-li se konkrétněji, jaká bankovní půjčka je tou nejvýhodnější na trhu, musíme se podívat na nabídku, se kterou přichází mBank. Ta má k dispozici osobní úvěr, který je zatížený nulovým úrokem. Půjčit si lze až 40 000 korun na dobu jednoho roku. Jediné, co platíte, je poplatek, který je jednorázový a činí dvě procenta z půjčené částky. Nic navíc vám však již naúčtováno není. K tomu nezapomínejme zmínit také několik výhod, kterými jsou tyto:

  • Jednoduché a rychlé vyřízení
  • Možnost využití peněz na cokoliv
  • Transparentní a férové podmínky

Zajímají vás také hypotéky?

I ty jsou úvěry a tak se i zde můžeme podívat na to, jak vypadá ta nejvýhodnější půjčka na trhu. Pokud chcete vědět více, je třeba nejprve uvést, že těmi nejvýhodnějšími jsou zcela přirozeně hypotéky bankovní. Ty dnes nabídne většina bank na našem trhu. A to nejenom ve formě té, kdy můžeme za hypotéku koupit byt nebo dům. Často ji můžeme využít třeba také na stavbu vlastní nemovitosti, stejně jako na případnou rekonstrukci té stávající. To vše jasně ukazuje, že tento úvěr rozhodně nezklame.

Zklamat nemusí ani s ohledem na úrokové sazby, jelikož aktuálně platí, že bychom jenom těžko hledali takto vysokou půjčku, která by byla alespoň stejně výhodná. Podíváme-li se na jednotlivá porovnání, musíme vyzdvihnout nabídku, se kterou přichází Česká spořitelna. Ta nám aktuálně může nabídnout úrok, který začíná na sazbě 1,79 procenta. Na druhém místě se shodně umístila Equa Bank a také Fio, u kterých je možné dosáhnout úroku 1,99 procent. Potěší ale i třetí místo, kam se řadí Era, u které se lze těšit ze sazby 2,19 procent. Zajímavá je však také ČSOB, která může nabídnout sazbu, která je na hranici 2,49 procent. Navíc nezapomínejme na to, že v souvislosti s hypotékou můžeme naše závazky také refinancovat a tak v budoucnu dosáhnout na ještě o něco výhodnější nabídku.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *