Jaké existují kalkulačky půjček a proč je doporučíme používat?

Kdo hledá ideální půjčku, měl by se rozhodně vyvarovat jedné konkrétní situace. Ta je spojena s tím, že daná osoba kývne na první nabídku, kterou dostane. Toto není ta pravá cesta. Vždy je třeba udělat srovnání půjček a vybírat to nejlepší, co je aktuálně na trhu k dispozici. K tomu mohou pomoci různé nástroje. A mezi ty řadíme i ten, kterým jsou kalkulačky půjček. Ty doporučujeme používat, jelikož dokážou ukázat přesnou konkrétní podobu půjčky. Co konkrétně lze zjistit?

  • Přesnou úrokovou sazbu i RPSN
  • Délku splácení, nebo výši měsíční splátky
  • Sumu, která bude celkem zaplacena

To jsou hlavní důvody, proč je vhodné dané kalkulačky aktivně používat. A jaké vůbec kalkulačky půjček existují? Možná vás to překvapí, ale je jich celá řada. Podívejme se společně na ty nejznámější. Díky tomu můžeme říci, že ať už budete hledat jakýkoliv úvěrový produkt, tak u něho budete mít jistotu, že bude patřit cenově mezi nejvýhodnější možnost na trhu. A zároveň vám bude maximálně vyhovovat.

Contents

Mezi základní kalkulačky půjček patří ty, které se týkají spotřebitelských úvěrů

Jenom těžko byste hledali oblíbenější půjčku, než takovou, která nese označení spotřebitelský úvěr. Jedná se o klasickou půjčku, v řádech desítek až stovek tisíců. A to na dobu i několika let. Využít je možné dané peníze nejenom účelově, ale i neúčelově – tedy na cokoliv. Dnes tyto půjčky nabízejí hned tři segmenty, a to:

  • Banky
  • Nebankovní společnosti
  • P2P půjčky

Je celkem jasné, že je z čeho vybírat. A proto mohou být kalkulačky půjček velmi dobrým pomocníkem. A protože jsou velmi vyhledávané, tak musíme říci, že jenom velmi těžko narazíte na poskytovatele, který by ji na webu neměl. Pomůže vám spočítat, jak bude vaše půjčka vypadat, a zároveň vám pomůže v jasném porovnání toho, zda se vám tato půjčka vůbec vyplatí a zda je pro vaše potřeby tím pravým.

Hitem je také hypoteční kalkulačka

Kalkulačky půjček pomohou najít vždy tu nejvýhodnější

Kalkulačky půjček pomohou najít vždy tu nejvýhodnější

Začali jsme jedním z nejvíce vyhledávaných úvěrů, a v tomto směru budeme také pokračovat. Dalším úvěrovým produktem, na který se musíme rozhodně podívat, je hypotéční kalkulačka. Už název jasně napovídá, že se jedná o kalkulačky půjček, které jsou zaměřeny na úvěr, který je určený k financování bydlení. Nejčastěji potom ke koupi bydlení, ale také ke stavbě, nebo rekonstrukci. I hypotéční kalkulačka je celkem vyhledávaným nástrojem, který pomůže ke zjištění, jak může výsledná hypotéka bez poplatku vypadat. Hlavně potom s ohledem na její výhodnost. Je nutné říci, že právě u hypoték, vzhledem k částkám a k době splácení hraje roli každá desetina procenta na úroku. Připomeňme také, že není vždy nutné používat jenom kalkulačku na webu konkrétní banky. Jsou i různé nezávislé porovnávače, díky kterým zjistíte, která hypotéka pro vás může být tou nejlepší.

Samozřejmostí je i kalkulačka americké hypotéky

S výše zmíněnou klasickou hypotékou lehce souvisí i modifikace tohoto úvěru. Zatímco klasická je produktem účelovým, tak takzvaná americká hypotéka je charakteristická tím, že se jedná o úvěr neúčelový. U něho je nutné také ručit nemovitostí, ale pokud jde o využití peněz, tak záleží na každém, co s nimi udělá. I zde rozhodně doporučujeme tuto formu kalkulačky půjček využívat. Důvody jsou podobné, jako výše. Mohou být poskytovány sumy v milionech korun, které mohou být následně spláceny i několik desítek let. Vlivem toho může rozhodovat každá desetina.

Víte, že mezi kalkulačky půjček patří i ty, které se specializují na kreditní karty?

Kreditní karty jsou stále populárnějším druhem úvěrového produktu. Není se čemu divit. Mohou posloužit nejenom jako zajímavá finanční rezerva, ale je s nimi spojena i možnost čerpat různých výhod. Sem se řadí třeba bonusový program, kdy je možné z některých plateb získat finanční prostředky zpět. Stejně tak nesmíme zapomenout na bezúročné období, které může trvat třeba i několik měsíců. Je celkem pochopitelné, že kalkulačky půjček je dobré používat i u kreditních karet. To proto, že aktuálně je jejich výběr bohatý. Nabízejí je nejenom banky, ale nabízejí je také nebankovní společnosti. K tomu musíme přidat i informaci o tom, že každá taková nabídne hned několik konkrétních karet, které mohou být spojeny s určitými výhodami. Kalkulačka tak pomůže v tom, aby byla vybrána taková, která bude vyhovovat nejvíce.

Spočítejte si i kontokorent

Ten je také jedním z úvěrů, které můžeme označit za obklíčené. Je podobný, jako v kdy zvolíte kreditní karty. A to v tom smyslu, že i na kontokorent je možné pohlížet jako na způsob finanční rezervy. Jedinou změnou je zde to, že se jedná o bankovní produkt. A ten musí být spojený s bankovním účtem. Logicky by tedy mělo dojít k tomu, že si budete žádat u své banky. Pokud vám na účet chodí výplata a máte zde zajímavé obraty, neměl by být se schválením problém.

I zde se ale vyplatí si vše spočítat a zjistit si, co je pro vás výhodnější. Některé banky nabízejí kontokorent v několika různých typech. A to takových, které jsou zaměřeny na toho, kdo chce celou částku téměř ihned vyčerpat, nebo někoho, kdo chce mít opravdu jenom rezervu, ze které si v případě potřeby trochu vezme a brzy vrátí. A tak kalkulačky půjček mohou pomoci spočítat, jaký typ je vhodný. S ohledem na podmínky splácení, s ohledem na výši úrokové sazby, nebo třeba poplatek za přistavení, se kterým může souviset také poplatek za pravidelné roční obnovení.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *