Jak financovat vlastní bydlení? Řešení nabízí úvěr ze stavebního spoření

Bydlet ve svém je v současné době čím dál obtížnější, neboť hypotéční banky zpřísňují své podmínky a úroky neustále stoupají stejně jako ceny nemovitostí. Pokud je pro vás běžná hypotéka nedosažitelná, můžete se porozhlédnout po jiném způsobu financování bydlení.

Spořit si je základ

Úvěr ze stavebního spoření je mnohem výhodnější než klasický bezúčelový úvěr u banky. Jakmile máte naspořeno min. 25 % sjednané částky a spoříte alespoň 2 roky, můžete si sjednat úvěr bez zajištění k financování bydlení. Nepotřebujete ani ručitele či zástavu nemovitostí a nemusíte prokazovat svůj příjem. Toto platí v případě, že si chcete půjčit částku nižší než 800 000 Kč. Mezi další výhody úvěru ze stavebního spoření patří zpracování úvěru zdarma, možnost rozložení splátek až na 15 let, daňová úspora ze zaplacených úroků a nízká úroková sazba platná po celou dobu splácení.

Vytvořte si finanční plán

Půjčka na byt je záležitostí na několik let, proto je nutné důkladně zvážit všechny vaše možnosti a schopnost úvěr splácet. Užitečnou službu vám prokáže finanční poradce, jenž je tu pro to, aby zanalyzoval vaši stávající situaci a připravil finanční plán přesně na míru. K čemu takovýto plán slouží? Dokáže odhalit neefektivní výdaje, které zbytečně zatěžují váš rodinný rozpočet. Současně získáte dokonalý přehled o svých financích a možnostech financování. Cílem je vytvoření dostatečné peněžní rezervy a ukázání cesty, jak se svými finančními prostředky co nejlépe hospodařit.

Jak o stavební úvěr požádat?

Pokud splňujete výše uvedené podmínky vyplývající z uzavřeného stavebního spoření, je možné zažádat o úvěr bez ručitele. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář na stránkách stavební spořitelny, na základě něhož se vám ozve kvalifikovaný finanční poradce.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.