Moderní firma se bez informačního systému neobejde. Umíte si správně vybrat?

Efektivita podnikání je v poslední dekádě úzce spjata s využitím správných informačních technologií. A bez informačního systému, který byl ještě poměrně nedávno doménou vybraných středně velkých a větších firem, se nyní často neobejdou ani menší společnosti a živnostníci.

Na druhou stranu však platí, že zásadní roli hraje důsledný výběr konkrétního softwarového řešení. To by mělo plně odpovídat specifickým požadavkům na funkcionalitu a současně zachovat flexibilitu a autonomii organizačních jednotek. V tomto článku se dozvíte základní informace, na jejichž základě nakonec najdete optimální produkt.

Contents

Ujasněte si své potřeby

Než se pustíte do hledání konkrétního produktu, udělejte si jasno v tom, co skutečně potřebujete. Spousta firem nakonec zjistí, že jim podnikový systém nepřináší kýžený užitek.

Zamyslete se proto nad tím, k jakým účelům budete software používat (tj. co a v jakém rozsahu). Podstatné je, aby systém pracoval pro vás a zároveň s vaší firmou průběžně rostl. Jakmile získáte ucelenější představu o vlastních požadavcích, můžete pokračovat dále.

Pro živnostníky a malé firmy

Pokud se ve vašem podnikání netočí milionové obraty a nezaměstnáváte desítky, či dokonce stovky zaměstnanců, téměř jistě nepotřebujete robustní informační systém, ale spíše praktický ekonomický účetní software. Dobrou volbou je například český produkt RIS/RIS.NET. Snadno se ovládá a implementace obvykle trvá 1-2 dny, takže nijak neohrozí chod firmy. Jedna licence širokého spektra základních modulů navíc nenaruší vaše cashflow.

Pro středně velké společnosti

Středně velké společnosti si s účetním softwarem nevystačí – potřebují sofistikovanější informační systém na míru jejich potřebám a činnostem. V takovém případě se již vyplatí disponovat všemi podnikovými agendami v jednom systému – vyhnete se díky tomu neustálým přechodům mezi několika softwary.

Vhodným řešením pro středně velké firmy je také RIS/RIS.NET. Nabízí rozsáhlou funkcionalitu a specializovaná oborová řešení pro různé odvětví, jako jsou obchod, IT, výroba, účetnictví a další. Implementace tohoto systému obvykle trvá 2-3 měsíce a počet licencí se pohybuje v jednotkách či desítkách.

Pro velké společnosti

Velké společnosti, a to bez ohledu na zaměření, mají výrazně větší nároky a potřebují robustní systém třídy ERP. Požadavkům na zpracování velkého množství dat, bezpečnost a integraci s dalšími interními systémy odpovídá podnikový informační systém RIS/RIS.NET v kombinaci s manažerským systémem TOP-RIS. Počítejte však s tím, že integrace řešení pro desítky až stovky uživatelů zabere až několik měsíců.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *