website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Investujte do budoucnosti aneb Tipy a rady při nákupu nemovitosti

Máte naspořeno a rádi byste své peníze investovali do něčeho smysluplného? Nemovitosti byly, jsou a budou. Jejich vlastnictví představuje značnou výhodu, ať už je využíváte sami, či je pronajímáte někomu jinému. Na co je však důležité při jejich nákupu myslet?

Kde vzít peníze?

Není zcela běžné, aby člověk našetřil celou částku a s hotovostí přišel za prodejcem nemovitosti. Nejčastějším způsobem, jak získat potřebné finance, je hypotéka. Pokud zakoupený prostor slouží k investici, a ne vlastnímu užitku, lze ji splácet z peněz, které vám zaplatí nájemník. Zvážit můžete také společné vlastnictví, ať už s přítelem, obchodním partnerem nebo rodinným příslušníkem.

Zvažte vše

Aby se investice skutečně vyplatila, je potřeba si před koupí řádně promyslet a prověřit několik věcí.

  • Účel – Smysl investice by měl být na samém vrcholu žebříčku priorit. Je zásadní ujasnit si, za jakým účelem nemovitost pořizujete. Chcete prostor pronajímat, nebo jej budete sami využívat a následně odkážete svým potomkům?
  • Rozpočet – Promyslet byste měli také dostupné finance. Jak velkou hypotéku a jak vysoké splátky si můžete se svým příjmem dovolit, případně kolik byste mohli z pronájmu nemovitosti měsíčně vydělat, aby se hypotéka sama zaplatila.
  • Lokalita – Domek na kraji města, chalupa na venkově, byt v centru, nebo nebytový prostor? To vše hraje při stanovování ceny (nákupní i nájemní) roli. Zjistěte si vše o dané lokalitě, dostupných službách a plánovaném rozvoji. Buďte otevření i možnosti navýšit rozpočet v případě, že by se investice dlouhodobě vyplatila.
  • Stav – Pokud už máte konkrétní představu o vysněné nemovitosti, nepředbíhejte se a nekupujte na blind. Před koupí zkontrolujte stav budovy, elektřinu, plyn a další důležité aspekty.

Nebojte se říct si o pomoc

Všechno papírování v bance či s prodejcem je často únavné a člověk snadno ztratí pozornost při řešení důležitých věcí. I proto je dobré vzít si k ruce odborníky. Při vyřizování hypotéky můžete využít služeb finančního poradce, zatímco se samotnou nemovitostí vám pomůže realitní makléř, který vám bude asistovat při výběru vhodné investice.

Zdroj obrázku: Fusionstudio / Shutterstock.com

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *