Hodí se pro vás více fyzická ostraha v uniformě, obleku nebo v civilu?

Když se řekne fyzická ostraha objektů, většina lidí si představí neohrožené bodyguardy s vizáží Jamese Bonda v dobře padnoucím obleku. Nebo jim přijde na mysl strážný obchodního centra v uniformě bezpečnostní agentury. Rozhodujete se, jaké ustrojení by měla mít vaše fyzická ostraha objektů? Tady je pár tipů, které zvážit.

Contents

1.Chcete odstrašit pachatele?

Vysoké procento pachatelů odradí od úmyslu provést trestný čin už samotný fakt, že na sportovní či společenskou akci, průmyslový objekt, komerční prostory nebo stavbu dohlíží strážný. Tehdy oceníte, když si strážný oblékne uniformu nebo oblek, které mu přirozeně dodají autoritu. Strážný, který je na první pohled rozpoznatelný od návštěvníků přirozeně budí respekt a odstrašuje útočníky. U bezpečnostní agentury TOP security se setkáte se strážnými v dobře padnoucích oblecích i ve firemních uniformách a stačí si vybrat, jaký typ oděvu by vaše ostraha měla mít.

2.Chcete posílit značku?

Bez nadstandardních služeb luxusní brand nevybudujete. Pokud máte nejvyšší ambice a cílíte na nejnáročnější klientelu, je profesionální bodyguard v obleku nebo vkusné firemní uniformě nezbytný. Strážný dbá na bezpečnost, ale současně otevírá zákazníkům dveře, chrání soukromí VIP osob a profesionálně s nimi komunikuje. Pakliže má fyzická ostraha interakci s hosty a zákazníky v popisu práce, je jednotný oděv žádoucí.

3.Potřebujete políčit past na organizovaný gang?

Když vám v provozu dělá dlouhodobě paseku neznámý škůdce, bývá efektivnější pátrat po něm inkognito. Civilně oblečený strážný splyne s davem, působí jako běžný zákazník, a přitom má stejný (případně ještě lepší) výcvik než uniformovaná fyzickáostraha. Neviditelný strážný se těší vysoké efektivitě při rozkrývání organizované činnosti. Ať už jde o dlouhodobé krádeže v místní samoobsluze nebo nenechavé zaměstnance, kteří z pracoviště systematicky propašovávají materiál, nářadí nebo peníze z kasy.

4.Pozor na odhalení rutiny!

Ať už je to bezpečnostní ostraha firemních objektů nebo třeba ostraha staveb, uniforma strážné zviditelňuje. Útočníkům usnadňuje plánovací práce např. při loupeži. Pro potenciální narušitele bývá snadnější odhalit pravidelné pochůzky nebo střídání stráží. Profesionální bezpečnostní agentura by však měla eliminovat rizika odhalení rutiny i pokud je fyzická ostraha uniformovaná. Nezapomeňte se proto pídit o prověřené reference agentury, kterou najmete.

Security guard with dog near building

5.Je na místě ozbrojená ostraha?

Hlídání objektu by vždy mělo vycházet z pečlivé analýzy provedené na míru, která zohledňuje všechny individuální okolnosti. Pro rozlehlé areály se hodí ostraha se psem, který dokáže nezvaného hosta vycítit s předstihem, a v případě vypuštění jej také rychle dohnat. Někdy je žádoucí nejen denní dohled, ale také noční ostraha. V objektech s vyšší mírou rizika střetu s útočníkem by neměla chybět ostraha se zbraní.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *