Transplantace vlasů v Praze – primární patero: Co? Proč? Jak? Kde? Za kolik?

Díváte se na fotku vašich předků a vidíte, že otec, dědeček i pradědeček s vyšším věkem postupně poztráceli vlasy? Nebo se díváte do zrcadla a místo bujné kštice vidíte jen malé vlasové ostrůvky? Řešením může být transplantace vlasů, v Praze zejména. Ta se v České republice používá už přes dvě desítky let. Čtěte dále a dozvíte se nejdůležitější informace a zajímavosti o tomto zákroku.

Contents

Pojem transplantace vlasů?

Transplantace vlasů (= nastřelení) je proces, který obnáší přenášení vlasových štěpů (přibližně 1-5 vlasů) na holé úseky. Vlasy pak na základě přemístění štěpů začnou samy růst. V případě, že vše bude provedeno správně, měly by přenesené vlasy vydržet. Je možné, že s výsledkem nebudete spokojeni a rozhodnete se pro další zákrok. Vše je možné, vybírejte proto pečlivě, ať ušetříte vaší peněžence nemalé ztráty.

Proč se služba v podobě transplantace vlasů nabízí ?

Genetika nemusí zapříčinit jen špatné klouby, tvar postavy nebo osobnostní vlastnosti, ale i vypadávání vlasů. Dalším důvodem může být úbytek „mužského“ hormonu, který způsobí, že se začne vytvářet pleš. Dnes se již rozhodně nejedná o zákrok, který by měl být tabu. Je čím dál vyhledávanější a s vlastními příběhy se svěřuje mnoho mužů, protože chtějí pomoci překonat negativní náhled. Jedním z nich je např. Spencer Stevons, který za sebou má již několik transplantací. Pokud se chcete cítit sebevědoměji, může být transplantace správným řešením.

Pokud výsledek nebude takový, jak jste si představovali, můžete zákrok znovu podstoupit. Zpravidla se vyžaduje několik týdnů čekání. Během nich se přesvědčíte, zda vám kštice začala růst nepřirozeně, případně že jsou dříve holá místa pokryta vlasy nedostatečně.

Jaký je průběh?

Zákrok je prováděn chirurgicky za lokální anestezie, takže nic neucítíte. Jednotlivé vlasové štěpy (cca. 1-5 vlasů) se přenášejí na holé oblasti. Pokud nemáte úplnou lysinu, použijí se na holá místa vaše vlastní vlasy z husté oblasti.Pro váš organismus je to výhodnější, jelikož lze očekávat, že vlasové štěpy budou snadněji přijaty a dosáhne se tak potřebného výsledku.

Transplantace je poměrně náročná a podle toho se také odvíjí i doba jejího trvání. Jedná se o řády hodin. Záleží, kolik vlasů chcete nechat transplantovat.

Můžete se spolehnout, že zákrok není prováděn jen tak kdekým, ale specializovanými vlasovými chirurgy. Před každou transplantací ale počítejte i s konzultací s lékařem. S ním proberete veškeré potřebné informace a domluvíte se na tom , jak by měl výsledek vypadat. Na některých klinikách bývá konzultace dokonce zdarma.

Co se způsobu zákroku týče, nejpopulárnější bývá laserová metoda. Laserem jsou vypalovány dírky, do kterých poté chirurg jednotlivé vlasové štěpy vkládá. Na způsobu transplantace se dohodněte s lékařem.

Kde si můžu nechat transplantovat vlasy?

Praha je bohatá na nabízení různých služeb a ani v tomto případě neprohloupíte, jestliže do ní za transplantací zamíříte. Existuje zde řada specializovaných klinik, jež se přímo zaměřují na vlasové zákroky. A co víc – pracují v nich nich ti nejlepší odborníci s bohatými zkušenostmi. Je také vysoce pravděpodobné, že používají ty nejmodernější přístroje a metody. Vlastně musí. Konkurence v Praze je totiž obzvlášť vysoká.

Kolik zaplatím?

Nebudeme vám lhát, nejedná se o levnou záležitost. Určitě se ale vyplatí vložit peníze do něčeho, co může vést ke zvýšení sebevědomí a k pozitivní náladě. Ceny se pohybují v desítkách tisíc korun. Do skvělého výsledku se ale investovat.

Zodpověděli jsme pět nejzákladnějších otázek o transplantaci vlasů, na které už umíte odpovědět. Trápí vás i další? Napište nám do komentářů!

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *