Cena zlata vzrostla, je čas nakupovat

Do čeho v dnešní nepříznivé době investovat své peníze? Úroky na spořicích účtech klesly na minimum, podílové fondy a akcie jsou ovlivněny tím, jak virus působí na ekonomiku. Jediné, co je zárukou trvalého uchování peněz, je zlato. Do toho se nemusíte bát uložit své peníze ani nyní.

Kdybyste sledovali, jak si počínají velcí investoři, mohli byste si všimnout, že zvyšují podíl zlata ve svém portfoliu. Přidávají se k nim i drobní investoři, zejména ti konzervativní, kteří nechtějí riskovat ztrátu svých peněz.

Zlato dnes tvoří podstatnou část portfolia investorů

Zatímco dříve se doporučovalo držet ve zlatě 5-10 % majetku, dnes je to mnohem více. Investoři nakupují zlato ve stále větším objemu, protože vědí, že je ho hodnota se zachová. Možná ho krátkodobě ovlivní nepříznivá ekonomická situace, ovšem na závěr se stejně vyhoupne a ve finále vám vydělá.

Obecně zlato není doporučované jako krátkodobá investice, ale to, co se děje v současné době, mění situaci. Například letos bylo možné koupit zlato v lednu a už po pár měsících ho prodávat s výrazným ziskem. Jestli se tato anomálie bude opakovat, je těžké předpovědět. Cena zlata je však nyní velmi příznivá, zaznamenáváme krátkodobý pokles.

Uložte peníze do slitků a mincí

Kdo tedy uvažuje o výhodném uložení peněz do zlata, ten by to měl udělat hned teď. A do čeho přesně je vložit? Nejlépe do zlatých slitků či mincí. V České republice a na Slovensku je jejich pořízení poměrně jednoduché, objednáte je z e-shopu stejně jednoduše jako nové boty. E-shop www.zlate-mince.cz je jedničkou na trhu, funguje už 17 let a zlatem zásobuje 60 000 klientů. V nabídce má investiční zlato za různé částky, nemusíte investovat rovnou desetitisíce. Začněte třeba pozvolna a uvidíte, že se vám investice do zlata zalíbí. Případně jsou v nabídce i stříbrné mince a slitky, také ty nejsou vůbec špatným investičním prostředkem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *