DRFG podporuje další projekt finanční gramotnosti u dětí

Finanční gramotnost i podnikavost dětí na Jižní Moravě bude rozvíjet nový projekt s krkolomným názvem Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání. Ten koncem minulého roku odstartoval na jihomoravských základních a středních školách v rámci Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání.

V projektu jde především o to, naučit děti přemýšlet o penězích, o svém kapesném, naučit je hlídat si své účty nebo si spočítat výplatu a odpracované hodiny. Rozvíjení finanční gramotnosti má na starost společnost Yourchance, kterou dlouhodobě podporuje Nadace DRFG, více na webu: http://www.drfg-nadace.cz/

Projekt KaPoDav prakticky

Do tohoto projektu se v jeho startovní fázi zapojilo celkem osm jihomoravských škol – např. gymnázium v Brně-Řečkovicích nebo bosonožská Střední škola stavebních řemesel. Školy budou navštěvovat odborníci, kteří pomohou učitelům zlepšit učební plán a zaměřit jej i na otázky finanční gramotnosti a podnikavosti.

Jak pracovat se svým kapesným, jak hledat příležitosti a jak funguje svět peněz – to využijí děti prakticky již nyní. Navíc se tyto znalosti a dovednosti v budoucnu snadno přetaví ve schopnosti vést finanční plány a diskuze, nastavit si rozpočet, číst recenze, nezabřednout do dluhové pasti či neskončit v investičních letadlech a taky se orientovat v daních, v nabídkách pojištění a klidně třeba i dluhopisových fondů.

Projekt jako takový platí kraj spolu s Evropskou unií. Potrvá do konce října 2020.

Yourchance o.p.s.

Společnost Yourchance dlouhodobě prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principů podnikání a rozvoje podnikavosti žáků a studentů. Navíc se zabývá také integrací mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy.

Všechny své projekty Yourchance realizuje s finanční i know-how podporou jejich strategického partnera. Tím je Nadace DRFG brněnské investiční skupiny DRFG (David Rusňák Family Group). Více informací o Davidu Rusňákovi zde: http://davidrusnak.cz/

 

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *