Porovnání bankovních účtů: Na co se při výběru zaměřit?

Chcete si založit bankovní účet, ale nevíte, jak vybrat ten nejlepší pro vás? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Bez bankovního účtu se dnes jen těžko obejdete. Chodí vám na něj mzda od zaměstnavatele, platíte z něj účty, ale také vám sem mohou chodit různé příspěvky od státu. Bankovních účtů je na trhu velké množství a vybrat ten pravý může být těžké. Na co se při výběru zaměřit?

Do banky už nemusíte

Pohodlí na prvním místě. Samozřejmě každý má od svého bankovního účtu jiná očekávání, avšak všichni se asi shodneme, že chodit se vším na pobočku je na obtíž. Ani kvůli založení účtu už do banky nemusíte a snadno si ho založíte on-line třeba z pohodlí domova, a to i se všemi doplňkovými službami. Ovšem pokud máte raději osobní kontakt, internet vám ho neposkytne.

Poplatky kam se podíváš

I když hodně bank láká nové klienty na nulové poplatky za vedení bankovního účtu a další služby, poplatky se stále objevují. Při porovnání bankovních účtů si na ně dejte pozor a sledujte, zda nejsou omezeny určitou dobou nebo sjednáním dalších služeb. Pokud banka v ceníku uvádí poplatky za zřízení a vedení běžného účtu, sledujte, v jaké jsou výši.

Nemusíte hned na banku zanevřít jen proto, že požaduje poplatky za bankovní účet. Možná k němu poskytuje jiné nadstandardní služby, zjistěte nejprve které a až pak sami zhodnoťte, zda se vám u dané banky sjednání účtu vyplatí či nikoli. Navíc také často s poplatkem za vedení banka odpouští jiné poplatky, třeba za výběry z bankomatu.

Bankomat na každém kroku

Jestli často platíte hotově a neobejdete se tak bez pravidelného výběru z bankomatu, určitě se dívejte i na to, kde má banka své bankomaty umístěné. Dostatečná síť bankomatů je výhodou, menší banky, které nabízejí výhodné podmínky, ji však nemusí mít vybudovanou. V takovém případě se zaměřte i na poplatek za výběr z bankomatu jiných bank.

Když jedete do zahraničí

Výběry v zahraničí se mohou značně prodražit. A pokud cestujete často, určitě se dívejte po informacích týkajících se výběru a plateb v zahraničí. Banka CREDITAS například nabízí výběry z bankomatů zdarma po celém světě, i za zřízení a vedení celého účtu nic neplatíte.

Finance vždy pod kontrolou

Pohodlí při správě a organizaci vašich financí nabízí internetové bankovnictví a bankovnictví v mobilu. Díky tomu budete mít všechny účty vždy po ruce a finance pod kontrolou. Internetové bankovnictví je dnes už jakýsi standard, ovšem chytrá, uživatelsky přívětivá a bezpečná mobilní aplikace už může být oříšek. Aplikace by měla být jednoduchá na používání, měli byste s ní umět rychle a snadno platit, ale také si k ní třeba připojit i běžné účty z jiných bank.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *