website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Hledáte nové sídlo pro svou společnost?

Sídlo společnosti je zákonným požadavkem a lze proto říci, že každá společnost musí mít sídlo. Nehledě na skutečnost, zda společnost podniká či nevyvíjí jakoukoliv aktivitu, sídlo je povinné pro všechny právnické osoby. Situace na poli sídel společností je však velmi zajímavá a lze se setkat s mnoha kategoriemi a typy sídel společností.

Společnost musí mít sídlo již v případě vzniku, resp. v době zápisu do obchodního rejstříku. Pokud sídlo nemá, rejstříkový soud ji do rejstříku nezapíše. Hodlá-li společnost sídlit v místě, které není v jejím vlastnictví či ve vlastnictví spřízněných osob, pak je pro zápis do obchodního rejstříku nutný rovněž souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla.

Poskytování sídla společnostem je častým doplňkem v případě poskytování korporátních služeb. Většina společností poskytuje v rámci svých služeb svým klientům i jiným zájemcům také sídlo pro jejich společnosti. Lze se často setkat s mnoha adresami, na kterých je umístěno velké množství sídel.

Virtuální sídla společností

Mnohdy se však jedná o tzv. virtuální sídla, tedy adresy využívané pro usídlení společností, které zde však reálně nepodnikají a danou nemovitost používají pouze jako adresu sídla. Velmi často napoví počet společností se sídlem na stejné adrese. O serióznosti sídla v bytě, kde mají své sídlo také desítky jiných firem, netřeba psát.

Kupříkladu situace v Praze je, co se týká virtuálních sídel, notoricky známá. Existuje zde totiž velké množství virtuálních sídel společností. Mnoho podnikatelů touží mít sídle své společnosti v Praze, tudíž je virtuální sídlo firmy v Praze často lákavou nabídkou. Chtějí totiž zpravidla sídlo v hlavním městě, na dobré adrese, ideálně v administrativní budově.

Motivací je nejčastěji snaha o vyšší anonymitu a nižší četnost kontrol orgánů státní správy. Lze se však setkat s opačným fenoménem, kdy společnosti se sídlem na „profláknutých“ adresách bývají kontrolovány častěji.

Také v případě poskytování sídla je výhodnější obrátit se na profesionály. I zde platí, že je mnohdy vhodnější situaci a možnosti dopředu promyslet, než být posléze nemile překvapen.

Kupříkladu sídlo pro Vaši společnost můžeme poskytnout přímo na adrese našich kanceláří, kde je každý pracovní den k dispozici kvalifikovaný personál a odpovídající zázemí. Nedochází tak k nedoručování korespondence a kontrola z úřadů většinou trvá několik minut, jelikož lze velmi jednoduše prokázat, že daná společnost prostory sídla reálně využívá, pořádá zde schůzky, má zde k dispozici recepci, sekretářku apod.

Máte zájem o reprezentativní sídlo společnosti v Praze? Kontaktujte www.parkerhill.cz

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *