EU zrušila některé roamingové poplatky, ale nemyslela na všechno!

Naše dovolené tento rok prožíváme v úplně jiném rozměru. Jak to? V členských zemích Evropského hospodářského prostoru EU zrušila roamingové poplatky. Co to pro nás znamená? A jaké jsou výjimky?

Jak funguje roaming

Pod slovem roaming se skrývá poskytování telekomunikačních služeb v jiné zemi, než kde máme tyto služby zaregistrované. V praxi to vypadá tak, že když přijedeme na místo, kde není dostupná síť našeho mobilního operátora, telefon se automaticky zaregistruje v síti místního operátora se silným signálem. Abychom mohli ze zahraničí volat, posílat SMS zprávy a využívat mobilní internet, musí mít mezi sebou oba operátoři uzavřenou roamingovou smlouvu.

Co se nyní změnilo

V minulých dobách bylo používání roamingu v zahraničí zpoplatněné. Když jste tedy chtěli zavolat mamince, že jste v pořádku přiletěli, zaplatili jste za to více, než když jste jí volali z České republiky. Více jste samozřejmě zaplatili také za SMS, MMS i mobilní internet. To už teď neplatí. Tedy alespoň v rámci zemí spadajících do Evropského hospodářského prostoru. Překvapivé jsou dvě věci – roaming si při svých cestách musíte stále aktivovat a hovory z České republiky do zahraničí jsou i nadále zpoplatněné vyšší částkou.

Jak je to s internetem v mobilu

Facebook, Instagram, Viber, WhatsApp, Skype – také komunikujete hlavně prostřednictvím internetu? Někteří operátoři přistoupili ke svým čistě datovým tarifům velmi radikálně, přestali je jednoduše nabízet. V zahraničí se tedy vůbec nepřipojíte. Co můžete v takových případech dělat? Poohlédněte se po jiném operátorovi. Pokud zjistíte, že právě váš operátor tyto kroky podnikl, získáváte možnost odstoupit od smlouvy bez poplatků. Najděte si někoho lepšího. Někoho, kdo více myslí na své klienty a jejich spokojenost. Pomůže vám v tom Tarifomat, zde si během pár minut porovnáte různé nabídky a vyberte si tu nejlepší přímo pro vás. Přejeme mnoho krásných zážitků z cest.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *