Dílenské skříně: Jakému materiálu dát přednost?

V případě, že máte firmu, v níž se pracuje v dílnách, nebo se chystáte na zařizování domácí dílny, ve které budete realizovat výrobky pro zákazníky, je zapotřebí mít k dispozici patřičné vybavení. Jedním ze základních prvků, bez nichž se žádná takováto pracovní místnost neobejde, jsou kvalitní dílenské skříně. Jak na jejich výběr?

Materiály hrají nejdůležitější roli

Dá se předpokládat, že v dílně panuje vždy vyšší prašnost a vyskytuje se v ní daleko více nečistot nežli třeba v kanceláři, potažmo v běžných místnostech vaší domácnosti. Tento fakt je nutné brát v potaz, když hodláte nakupovat nové dílenské skříně. Musí být lehce udržovatelné, nesmí jim ona zvýšená prašnost a nečistoty vadit. Proto jsou ideální zejména kovové a plechové skříně. Jedná se o materiál, který je vysoce odolný vůči poškození, bez problémů vydrží i ve ztížených podmínkách. Plechová dílenská skříň vám vydrží klidně desítky let. Dá se využít pro skladování nejrůznějších pomůcek a nářadí, pakliže má méně členitý vnitřní prostor, hodí se také pro úschovu oblečení.

Tvary skříně

Dílenská skříň by měla být především stabilní. Není praktické, pokud má třeba tenké a vysoké nohy, pak se snadno může převrhnout, jakmile o ni byť len lehce zavadíte. Snadno by mohlo dojít k úrazu či poškození uložených předmětů. Dále je vhodné používat spíše skříně s plnými dveřmi, lépe ochrání věci uvnitř. Dají se však koupit také plechové skříně, jež mají dveře se skleněnou výplní, což je ale dobré spíše do dílen, kde nevzniká při práci tak velké množství nečistot a nepracuje se s těžkými a nebezpečnými předměty.

Špičkové dílenské skříně české výroby v mnoha variantách lze pořídit na webu nabytek-polak.cz. Najdete zde produkty od pár tisíc korun až po dražší plechové skříně, jež se hodí hlavně do velkých průmyslových podniků a továren.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.