Zbraně patří do trezoru, ale jak vybrat ten pravý?

Každý vášnivý střelec by měl vědět, že zbraň potřebuje bezpečnou úschovu. Pokud se chcete zabezpečit proti krádeži a především ochránit svou rodinu, měli byste zvolit takový trezor, který bude nejen vhodný pro vaši zbraň, ale bude také kvalitně zkonstruován. Následující článek vám poradí s výběrem těchto úložišť.

Chraňte rodinu

Proč byste neměli skříně na zbraně podceňovat? Pominete-li možnost odcizení, jde zejména o bezpečnost vašich blízkých. Už při pořizování střelné zbraně byste měli mít tento fakt promyšlený a trezor či jiné zabezpečení doma připravené. Malé děti nechápou, že se nejedná o hračku, starší děti jsou zase zvědavé a hlavně chlapce může zbraň schovaná ledabyle ve skříni lákat minimálně k osahání, v horším případě k jejímu vyzkoušení. Abyste předešli neštěstí, nestačí jen schovat náboje a zbraň uložit do almary nebo na půdu, je potřeba, aby byla pod zámkem v úschově, kam se dítě jen tak nedostane.

Vybírejte s rozmyslem

Jelikož se při výběru trezoru jedná o investici do budoucna, je důležité promyslet, jestli máte v plánu pořizovat časem domů další nebezpečné miláčky. Podle toho pak zvolíte odpovídající velikost bezpečnostní schránky. U volby rozměrů je potřeba mimo jiné zohlednit velikost vašich zbraní. Některé trezory jsou konstruovány na úschovu krátkých zbraní (klikněte zde), jiné na zabezpečení těch dlouhých (klikněte zde). Bezpečnostní skříňky mají kromě separátního zamykání jednotlivých zbraní také poličku na munici. Některé navíc disponují i držáky k uchycení nářadí na čištění zbraně.

Vyhledejte odborníka

Bezpečnostní schránky by měly být certifikovány podle evropských směrnic, nenechte se proto ošálit nějakou levnou napodobeninou. Spolehlivý trezor je vyroben ze silné oceli s kvalitním zámkem, takže se do něj skutečně dostanete jen vy. Certifikované bezpečnostní skříňky nabízí například společnost Saffort, která vám zajistí také dodání těžkého trezoru až do domu a poradí v případě, že si nebudete jisti, jaký typ trezoru zvolit.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *