Čemu dát přednost – půjčka na auto nebo leasing?

Nový automobil můžete v dnešní době pořídit nejrůznějšími způsoby. Ti šťastní, jež mají našetřeno dostatečné množství peněz si takový vůz koupí z vlastních úspor. Ostatní lidé musí vybírat jiný model financování, což na druhou stranu není nemožné. Současný trh totiž nabízí dvě odlišná řešení.

  • Půjčka na auto
  • Leasing na auto

Jestliže nemáte představu o tom, co od obou variant očekávat, přinášíme vám stručný sumář jejich výhod a nevýhod. A možná právě na základě nich se rozhodnete, jakou cestou se vydáte. Jestli to bude půjčka nebo leasing.

Výhodná půjčka na auto

Začněme nejprve popisem této varianty. V tomto směru se připravte na trochu náročnější administrativní činnost s celým vyřízením procesu. Zároveň byste měli počítat s tím, že při vaší zhoršené bonitě budete potřebovat ručitele, popřípadě zástavu cizím vozidlem.

To je ale tak všechno z negativ, která půjčka na auto přináší. Čeká na vás hromada výhod, jež vás možná přesvědčí o této volbě.

  • Jste majitelem automobilu již od prvního dne
  • S vozem nakládáte dle vlastního uvážení, včetně prodeje
  • Nebudete platit skryté poplatky za předčasné uhrazení, apod.

Co na to konkurenční leasing na auto?

Na druhou stranu je tu ještě leasing, v jehož charakterové stránce se může zhlédnout velká spousta z vás. Nejprve si ale řekněme, že v případě leasingu se nevyhnete akontaci, poplatkům za vyřízení smlouvy, nutnosti zajistit si havarijní pojištění a faktu, že vůz je do konce splátkového kalendáře majetkem leasingové společnosti. I leasing má však své klady.

  • Maximální administrativní jednoduchost
  • Všechno papírování vyřízení během velice krátké chvíle
  • Nový automobil si mohou pořídit také lidé s nižšími příjmy

Úvěr nebo leasing?

Otázka, na kterou byste měli nalézt odpověď především vy sami. Každý je totiž ochoten akceptovat zcela odlišné splátkové podmínky. A pokud náhodou nevíte, jestli zvolit úvěr nebo leasing, možná vám napoví cenová nabídka. Nechte si ji zpracovat pro obě řešení a potom v klidu porovnejte.

Cesta k novému vozu je daleko snazší, než se na první pohled zdá. Stačí si pouze vybrat a velice brzy můžete jezdit vysněným dopravním prostředkem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *