Párové půjčky a jejich plusy a mínusy

Kdo se rozhodně vzít si půjčku, ten má mnoho možností, jak na to. Může si o ni požádat online, může si zavolat, nebo se stavit osobně. Kromě takových možností existují ještě takzvané párové půjčky. Jak už označuje jejich název, tak je možné si o ně požádat v páru. A to může mít jak své plusy, tak to může mít také mínusy. Společně se podíváme na zhodnocení, v čem jsou dané půjčky dobré a v čem nikoliv.

Contents

Párové půjčky lze snadněji získat

Párové půjčky lákají na dobrý úrok

Nejprve začneme poměrně zajímavým a důležitým pozitivem. To se týká toho, že lze párové půjčky lze poměrně snadno získat. Je to dáno hlavně tím, že během posuzování bonity nehraje roli jenom příjem jedné konkrétní osoby. Jelikož si u párové půjčky žádáte ve dvojici, tak logicky dochází k tomu, že je příjem sčítán. A co to znamená v praxi? Že šance na získání je pochopitelně podstatně větší, než je tomu v případě samostatné žádosti konkrétní osoby. Toto je jasné plus, které je primárním důvodem, proč se lidé rozhodují si tyto úvěrové produkty vzít.

Získat lze lepší úrok

Dalším plusem, na který se musíme podívat, je možnost získal lepší úrokovou sazbu. Ani na toto nelze zapomínat, jelikož se jedná také o celkem výrazné plus. Souvisí s tím, že je zde možnost sečíst celkový příjem. Jelikož ten bude vyšší, pochopitelně výrazně stoupne i daná bonita. A jelikož právě bonita jde také ruku v ruce s tím, jak může být půjčka výhodná, je celkem jasné a je celkem pochopitelné, že v tomto případě úroková sazba klesá. Takže když si požádá osoba samostatně, nebo se k půjčce rozhodně pár, v druhém případě je zde jistota mnohem výhodnější sazby.

K dispozici může být i více peněz

Jdeme na další pozitivum, které mohou párové půjčky mít. A to je spojeno s tím, kolik peněz je možné konkrétně získat. Zde opět platí, že když si žádá osoba v páru, má velkou šanci získat mnohem více peněz, než kolik by mohlo být nabídnuto jenom jednotlivci. To se hodí hlavně v případech, kdy je požadována vyšší suma na výdaje, jako je:

  • Rekonstrukce
  • Vybavení bytu
  • Financování nemovitosti

Nabídka půjček

Zde se už dostáváme k prvnímu možnému negativu, jelikož nabídka přece jenom není tak bohatá. Když budete hledat párové půjčky, můžete danou nabídku najít u bank i v nebankovním segmentu – jsou to i nebankovní půjčky, ale zároveň nejsou tak četné, jako když mluvíme o půjčkách pro jednotlivce. Nejznámější jsou v tomto ohledu hlavně hypotéky. Zde je však žádost v páru často nutností, jelikož zde mluvíme o velmi vysokých sumách, a když si o ně žádá někdo samostatně, vzhledem ke svému příjmu nemá moc šancí, co se bude dít dál.

Pozor na rizika splácení půjčky

Nyní se už můžeme dostat k dalšímu negativu. To souvisí s tím, jak jsou partnerské půjčky spláceny. Je jasné, že se musí oba domluvit, z jakého konta budou splátky chodit. To ale není zase až tak velký problém. Komplikací může být to, pokud se partneři přestanou mít rádi a přestanou komunikovat. A problém je na světě. Rázem může dojít k tomu, že ten určený z páru neposílá peníze, což je velká komplikace. Také může dojít k tomu, že druhý by rád posílal, ale nemá z čeho. V obou případech je ideální rychle kontaktovat poskytovatele a najít řešení – třeba upravit výši splátky.

Nutné je i dokládání různých informací

Zde logicky nejvíce záleží na konkrétním poskytovateli. Záleží na tom, jaké podmínky má právě on. Každopádně věcí, které může být třeba dodat, je několik. A jelikož jde o párové půjčky, je celkem jasné, že dané věci musí dodat oba partneři. A jedná se třeba o:

  • Doklady totožnosti
  • Potvrzení o příjmu
  • Výpisy z registrů

V tomto ohledu je půjčka pro páry náročnější, než když si žádá osoba samostatně. Proto může i vyřízení trvat delší dobu, ale na druhou stranu to neznamená, že by bylo vše komplikované až příliš. Každopádně u jedince je to jednodušší. Dokládat můžete třeba i využití. Zda jde o půjčky na investování, třeba do vaší budoucnosti.

Pozor na osobu, která sepisuje smlouvu

U některých poskytovatelů nejsou párové půjčky poskytovány zcela plnohodnotně. Co je tím myšleno? Že mají formu spíše toho, že je ve smlouvě uvedena hlavní osoba a následně je osoba druhá v roli spolužadatele, nebo ručitele. To může být v mnoha ohledech problém, hlavně potom ve chvíli, kdy spolu daný pár přestane komunikovat. Proto na toto doporučujeme dávat pozor.

Jenom pro manžele? Určitě ne

Náš přehled výhod a nevýhod skončíme jedním zajímavým pozitivem. A to takovým, že párové půjčky jsou dnes dostupné nejenom dvojicím, které jsou již manželé. Je třeba říci, že dnes není nic neobvyklého, že spolu lidé žijí několik let, ale třeba i celý život bez toho, aby měli svatbu. A právě to nemusí být u párových půjček překážkou. Je třeba říci, že jsou dostupné jak manželům, tak i lidem, kteří dostupné nejsou. Podmínkou však bývá to, že spolu musí sdílet jednu domácnost. To hlavně proto, aby se zamezilo případným podvodům s tím, že je požadována tato výhodná půjčka. Kdo neprokáže, že opravdu žije v páru, tomu zbývá jenom možnost jiná, a to klasická půjčka s ručitelem. To znamená, že je zde jedna osoba žadatele a následně je druhá osoba jenom jako ručitel. Jinak to zatím bohužel nejde. Ale i toto může přinášet pozitiva.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *