5 tipů na magnetky na tabuli, lednici i z fotek. Jak si je i vyrobit?

Magnetky na lednici a do kanceláře jsou užitečnou pomůckou k organizaci listin, plánů, grafů, přehledů, k vystavení fotografií, pohlednic, sběratelských karet. Magnetky z fotek i pro děti mohou být hezkou vzpomínkou na cesty, dovolené nebo i pěkným dárkem pro přátele i obchodní partnery. Které základní magnetky existují, z čeho a jak si vytvořit vlastní?

Contents

Magnetky pro různé účely – domů i do kanceláře

Magnetky se hodí pro použití nejen v kanceláři či pracovně, ale také doma v kuchyni, obýváku i dětském pokoji. V práci pomocí magnetek k magnetické tabuli přicvaknete plány, grafy, tabulky, návody, postupy, prezentace pro klienty nebo kolegy.

Doma se magnetky hodí k vystavení obrázků dětí, pohlednic, sběratelských karet, cestovatelských fotografií, receptů a postupů v kuchyni, pro nákupní seznamy i rodinné vzkazy. Dětem se budou líbit magnetky zvířátka, dobrodruhům zase magnetky jako mapa.

Které typy magnetek si můžete pořídit a jak si vyrobit i své vlastní?

1) Tyčové, kostkové magnety a magnetické kuličky – nejjednodušší magnetky

Nejjednodušší a nejlevnější magnetky si můžete vytvořit z běžných neodymových magnetů. Neodymové magnety pro magnetky mají potřebnou magnetickou sílu, jsou pohledově hezké, kovově lesklé a cenově příznivé. Pro magnetky na lednici i magnetickou tabuli se hodí:

  • magnetické tyčky, tyče a válečky – pro lepší úchop doporučujeme pořídit tyčové magnetky o průměru od 4 mm a délce alespoň 5 mm.
  • magnetické kostky a kostičky – aby se daly dobře chytit, pořiďte si kostkové magnetky o rozměru od 5 mm,
  • magnetické kuličky – na magnetky jsou vhodné kuličkové magnetky od průměru 5 a více milimetrů,
  • kuželové magnetky – od průměru 10 mm.

Většina silných neodymových magnetů má pro větší odolnost povrchovou úpravu niklováním, díky kterému jsou stříbřitě lesklé. Hodí se ale jen pro použití v interiéru.

2) Poplastované barevné magnetky

Potřebujete-li magnetky barevně odlišovat, budou se vám hodit barevné kancelářské magnetky OF-1 nebo OF-2. Tvoří je silný neodymový magnet, který má navíc barevnou plastovou vrstvu z odolného ABS plastu.

Pořídit si je můžete v mnoha barvách – černé, bílé, červené magnetky, modré, zelené, žluté i s transparentní vrstvou.

Magnetky OF-1 vypadají jako magnetické knoflíky, mají průměr 22 milimetrů a magnetickou sílu přes 2,5 kilogramu.

Magnetky na tabuli i lednici OF-2 jsou ve tvaru válečku o průměru 14 mm a výšce 18 milimetrů. Jejich síla je ještě větší – každá taková magnetka udrží až 4 kilogramy. Na tabuli tak můžete přicvaknout pořádný štůsek papírů nebo třeba brožurku.

3) Figurkové barevné a kovové magnetky

Barevné magnetky – magnetické figurky jsou dostupné i v dalších barvách. Kromě základních barev si můžete pořídit růžové, šedé, oranžové, fialové i další figurkové magnetky. Všechny mají průměr 12 milimetrů, výšku 20 mm a magnetickou sílu 1,8 kg. Kancelářské magnetky – figurky seženete také v sadě 10 ks v pěti barvách.

Mimo přicvaknutí na lednici či nástěnku se s nimi dá hrát magnetické Člověče, nezlob se! Stačí na magnetickou tabuli fixem namalovat políčka herního plánu.

Podobu figurek či knoflíků mají rovněž kovové magnetky MO-12 a další verze. Odlišují se jen průměrem od 12 do 25 milimetrů a magnetickou silou 1,5 až 8 kilogramů.

4) Vodotěsné magnetky v PP

Potřebujete magnetky použít i venku, anebo v náročnějším prostředí, jako jsou prašné sklady, vlhké skleníky, chladicí boxy? Pro tyto účely se hodí odolné vodotěsné magnetky. Jsou zapouzdřené v polypropylenu (PP) nebo v pryži.

Seženete je v různých rozměrech, barvách a magnetických silách, ve tvarech jako kotoučové i kvádrové magnetky.

5) Sada magnetických fólií pro magnetky z fotek

Víte, že si můžete magnetky i vyrobit? Například z fotografií, pohlednic, ale i z hracích karet. Stačí je nalepit na samolepicí magnetickou fólii. Ta se dá stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem. Sada na vlastní magnetky z fotek jich umožní vyrobit deset o rozměru 10 × 15 cm. Když je přestřihnete napůl, budete jich mít dvojnásobek.

Foto magnetky nemají tak velkou magnetickou sílu, ale zase je to hezký dárek pro přátele, rodinu i zákazníky.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *