Co zajímavého se v poslední době událo ve světě hazardu?

Svět hazardu, to nejsou jenom hrací automaty, ruleta a další klasické hry. Naopak se v něm stále něco děje – vznikají nové varianty, technologická vylepšení a v neposlední řadě s ním hýbou zákonodárci. O těch nejzajímavějších událostech z poslední doby se dočtete v tomto článku.

V České republice platí nový zákon o hazardu

Čeští hráči vnímali jako nejzásadnější událost nový zákon o hazardu, který vstoupil v platnost 1. ledna tohoto roku. Nešlo přitom o pár bezvýznamných novinek, ale naopak o zásadní změny, jejichž cílem by mělo být výrazné omezení hazardu v České republice. Jmenovitě jde například o zvýšení daní a plošný zákaz automatů v provozovnách, kde je méně než 17 přístrojů. V rámci nového zákona by měl být vytvořen také centrální registr hráčů a zakázány některé online casina. Hrát stále můžete na folkeautomaten.

Legalizace hazardu v zemi vycházejícího slunce

Někde se hazard omezuje, jinde naopak zažívá renesanci. Na konci roku 2016 japonská vláda rozhodla o prolomení 15 let starého omezení a v blízké budoucnosti nechá postavit několik casin, kterými chce nalákat investory a turisty. Hazard sice zůstává ilegální (nová casina bude částečně vlastnit stát), ale tím horlivěji mu Japonci holdují. Rádi si zahrají například speciální automaty na bázi pinballu – výhrou jsou kuličky, ovšem ty není problém směnit za reálné peníze.

Hraní založené na dovednostech

Štve vás, že je hraní hazardních her do značné míry o náhodě? Nejste sami – stále více hráčů vyžaduje hry, které by byly založeny na vlastních dovednostech (tzv. skill based gambling). Výrobci herních systémů na požadavky reagují a vyvíjí nové automaty připomínající first-person střílečky. Zatím si na nich zahrajete pouze v několika casinech v Atlantic City, ale v případě úspěchu se jistě rozšíří do celého světa. Představa, že vyhrajete spoustu peněz díky své šikovnosti, je jistě velmi lákavá!

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *