Pece na pizzu a další vybavení pro vaši pizzerii

Právě teď není zrovna nejvhodnější chvíle na otevření vlastní restaurace. Můžete však situaci, kdy jsme nucení sedět doma více než kdy jindy, využít k plánování. Připravte si podnikatelský plán a rozpočet na svoji budoucí pizzerii, kterou otevřete, jakmile se špatná situace přežene.

Covid zlikvidoval mnohé firmy a přesně to je důvod, proč se právě pro pandemii vyplatí začít s podnikáním. Můžete nahradit společnosti, které krizi neustály, a přebrat jejich zákazníky.

Základem je spočítat si finance

Nepouštějte se do podnikání jen tak bezhlavě, připravte si detailní podnikatelský plán. Co všechno budete nabízet, za jaké ceny, jaké formy propagace se chystáte využít, jak budete expandovat. Velký důraz dejte na finanční stránku věci.

Na co byste určitě neměli zapomenout? Z finančního hlediska si dobře zjistěte:

  • kolik stojí suroviny,
  • jak vysoký je nájem prostor,
  • za jaké peníze jste schopní nakoupit nábytek,
  • na kolik vyjdou pece na pizzu a další vybavení,
  • výši mzdy, již hodláte vyplácet.

Podle nákladů byste měli stanovit cenu. Samozřejmě ji porovnejte s cenou konkurence, bude-li o moc vyšší, popřemýšlejte, čím ji můžete snížit, případně co extra nabídnete, aby byli zákazníci ochotní si připlatit.

Máte internet, jste ve výhodě

Připravit podnikatelský plán spolu s detailním finančním rozpočtem je dnes jednodušší než kdy dříve. Máte internet, takže si snadno dohledáte veškeré ceny. Podívejte se, kolik stojí pece, lopaty na pizzu a další výbava, bez níž se určitě neobejdete.

Dále identifikujte vybavení, jež je sice užitečné, ale v začátcích to možná zvládnete bez něj. Třeba takové hnětače nahradí ruční práci a urychlí vám celý proces výroby pizzy. V počátku, kdy se bude pizzerie teprve rozjíždět, však nezbytností nemusí být. Stejně je na tom kynárna. Do podnikatelského plánu proto zahrňte i dokupování výbavy – naplánujte například, že kynárnu si pořídíte, až budete prodávat více než X pizz za den, případně až váš obrat stoupne na tolik a tolik korun.

Vyhrajte si s podnikatelským plánem, jeho realizace pak bude snadnější.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *