Zahradní bazén je vždy dobrou investicí

Plávání je bráno jako jeden z nejzdravějších způsobů pohybu. Problém je, že mimo letní měsíce většina lidí musí chodit na veřejnou plovárnu, což hlavně v dnešní Covidové době není bezpečné a často díky lockdownům ani možné.

Pokud máte zahradu, určitě pro vás bude lepší koupit si svůj vlastní bazén. Nejde sice o drobnou investici, nicméně pak už si budete moci plavat co hrdlo ráčí.

Jaké jsou druhy bazénů?

Neexistuje jen jeden jediný typ bazénu, ale je jich celá řada. Obecně se dělí na tři základní modely – nadzemní, polozapuštěné a zapuštěné.

Nadzemní typy bývají nejlevnější. Jedná se o nejméně pracné řešení, jelikož u těchto verzí není potřeba provádět rozsáhlejší stavební práce. Zahrada obvykle zůstane bez poskvrnky. Na druhou stranu však působí tyto bazény rušivým dojem, jelikož značným způsobem narušují reliéf zahrady.

Netoužíte-li po tom, aby se stal bazén hlavní dominantou vašeho dvorku, bude lepší, když sáhnete po zapuštěném plastovém bazénu, respektive polozapuštěném modelu.

Zatímco zapuštěný je kompletně situován v zemi, polozapuštěný mírně vyčuhuje ven. Na rozdíl od jiných druhů vodních ploch se polozapuštěné verze hodí i do svažitého terénu, takže je-li vaše zahrada trochu z kopce, jde o dobrou volbu.

Kvalitnější voda

Většina zájemců o vlastní koupací plochu samozřejmě preferuje zapuštěné bazény, a to hlavně pro jejich snadnější splynutí s okolím.

Ne každý však ví, že zvláště zapuštěný přelivový bazén disponuje díky lepší cirkulaci i vyšší kvalitou vody, což rozhodně není žádná maličkost. Udržovat stojatou vodu v dobrém stavu je hlavně během letních veder značný problém, a právě její cirkulace ji dokáže udržet v dobré kondici. Samozřejmě i s přispěním odpovídajících dezinfekčních prostředků.

Donedávna byl u těchto typů hlavní problém cena. Toto už dnes tak úplně neplatí, stačí si jen vybrat vhodného dodavatele, například v podobě firmy ALBIXON.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *