Vyplatí se pořídit repasovanou výpočetní techniku?

Před repasovanými počítači i další technikou lidé v dřívějších letech spíše dávali ruce pryč. Situace se ale otočila. Nyní je tato elektronika zpravidla levnější a ve velmi dobrém stavu. Každá mince má dvě strany. Pojďte se s námi podívat, jaké výhody a nevýhody repasovaná technika přináší.

Contents

Repasovaná technika nemusí mít nutně vše nejlepší za sebou

Repasovaná elektronika nepatří mezi nové produkty. I tak se ale může jednat o kvalitní a za příznivou cenu pořizovanou techniku. Zjednodušeně řečeno lze říct, že jde o IT produkty, které již byly v dřívější době používány. Může se přitom jednat o techniku, která byla umístěna ve velkých firmách a do provozu se dostala pouze několikrát.

Zdroj: https://pixabay.com/photos/pc-hardware-man-personal-computer-5737958/

Po určité době v provozu z různých důvodů firmy produkty dále nepotřebují. Ty jsou tedy upraveny techniky a dochází k výměně starých a špatně fungujících částí. Poté se důkladně zkontrolují všechny funkce a zboží se dostává zpátky na pulty prodejen. Velký výběr najdete např. na těchto stránkách.

Zákazníky láká především nízká cena a vyšší třída 

Jako největší výhoda při koupi repasované elektroniky je uváděna její cena. To ale často nemusí být pravdou. Pokud si například chcete pořídit počítač na běžné využívání, často dokážete koupit za nízkou částku naprosto nový. Záleží tedy na tom, jaký výkon za nižší cenu chcete. 

Obvykle ale lze říci, že za méně peněz získáte více muziky. A to proto, že aby mělo repasování smysl, týká se zpravidla modelů vyšší třídy. To znamená, že byste za takové peníze nový produkt koupit nedokázali. Mezi modely vyšší třídy se řadí ty vyrobené z kvalitních a více odolných materiálů. Takovými výrobci jsou například značky Lenovo nebo HP.

Repasované produkty prochází důkladnou kontrolou 

Repasovaná výpočetní technika je u českého národa velmi oblíbená. I přesto, že se nejedná o nový produkt, vztahuje se na něj poměrně dlouhá záruka. A to až v délce 12 měsíců. Kvalita repasovaných produktů je do detailu testována. 

Zdroj: https://pixabay.com/photos/hdd-computer-laptop-storage-data-7880077/

Už kvůli udržení prestiže se do prodeje nedostane žádný repasovaný počítač či telefon, který by měl nějakou vadu nejen na kráse, ale také na výkonu. Technici mají jasně stanovené parametry, které musí hlídat a před uvedením do prodeje zkontrolovat. 

Do karet repasi hraje také ekologie 

Obchod s repasovaným zbožím čelí v posledních letech obrovskému boomu. Lidé pochopili, že za kvalitu mohou utratit daleko méně peněz. Navíc se jedná o velmi ekologickou formu nákupu. Repasovaná technika se v plně funkčním stavu vrací znovu do procesu.

Nedochází tak ke zbytečnému vyhazování přístrojů, které mohou být používány ještě mnoho dalších let. Nejenom cena a vyšší třída, také ekologie a ochrana planety Země jsou důvody, proč repasovaným produktům dává přednost stále více lidí.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *