Ušetřete nákupem nemovitosti v dražbě

Ceny nemovitostí jsou aktuálně dost vysoko, takže kdo si chce pořídit bydlení levně, ten musí hledat nejrůznější alternativní cesty. Jednou z nich je i nákup nemovitosti v dražbě. Přesvědčte se, že dražby nejsou jen pro horních deset tisíc. Vydražit si dům není vůbec složité.

Pokud jste dražby nemovitostí doposud vídali jen v televizi, je na čase to změnit. Češi jsou v této oblasti poměrně nezkušení. Mnozí jsou přesvědčeni, že oni by se dražby určitě účastnit nemohli, další nevědí, kde takovou příležitost hledat.

Vydražit nemovitost lze i online

Situace se však pomalu začíná měnit. Jednou z vlaštovek, které se snaží udělat nemovitosti v dražbě dostupnějšími, je i exekutor Mgr. Pavla Fučíková. Na portálu drazba-nemovitosti.com si můžete prohlédnout, co je aktuálně k dispozici. Neprodávají se pouze domy, ale také byty či pozemky. Pak se rozhodnete, zda se chcete dražby zúčastnit přímo, nebo přes internet.

Pro účast v elektronické aukci je potřeba se zaregistrovat, s předstihem ověřit svou totožnost na CzechPOINTu a bankovním převodem zaplatit dražební jistotu. Pak už si jen v určený čas sednete k počítači. V případě aukce na místě dražební jistotu platíte hotově, případně také na účet. V případě nevydražení je vám v každém případě hned po skončení dražby vrácena.

Nabídka nemovitostí je více než slušná

Častý omyl je, že v rámci dražby nemovitostí v exekuci jsou nabízeny jen staré nemovitosti, které by stejně vyžadovaly vysokou investici do rekonstrukce. Ano, i na takové narazíte a mnohdy je výhodné koupit i ty. Prodejní ceny bývají velmi nízké. Na druhou stranu vydražit se dá i luxusní vila či pozemek v dobré lokalitě.

Exekuční dražby nemovitostí jsou jasná příležitost. Budete muset vybírat a věnovat jim nějaký čas, nicméně bavíme se o úsporách v řádech desítek tisíc či statisíců. Dejte jim šanci, příjemně vás překvapí.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *