Sjednat si pojištění je stále jednodušší. Jak na to?

K čemu vlastně v současné době slouží pojištění? Mnoho lidí říká, že je tu k tomu, abychom ochránili například náš majetek, nebo naše peníze. To není úplně přesná definice, jelikož ve skutečnosti je pojištění spojeno s kompenzací, pokud nás postihne jakákoliv nečekaná událost. O majetek nebo peníze tedy reálně přijdeme, ale pojišťovna v takovém případě vše proplatí. Dnes samozřejmě existuje celá řada pojistek. Mezi ty nejznámější patří takové, které se vážou:

  • K našim půjčkám
  • K našemu bydlení
  • K našemu cestování

Jelikož o jednotlivých možnostech a vlastnostech daných produktů toho bylo napsáno více než dost, zaměříme se raději na to, jakým způsobem si můžeme pojištění sjednat. Možností je dnes celá řada.

Contents

Dostavte se na pobočku

Dnes v podstatě jedna z klasických možností. V minulosti se jednalo o variantu jedinou, zatímco nyní se dostává spíše do pozadí. Pokud se podíváme na hlavní výhody sjednání pojištění na pobočce, určitě dominuje lidský kontakt. Tedy možnost nechat si vysvětlit to, čemu nerozumíme, stejně jako si můžeme nechat poradit, co pro nás bude nejlepší. Pokud jde o férovou pojišťovnu a zkušeného pracovníka, můžeme skutečně získat takový pojistný produkt, který bude doslova na míru naší osobě. Stačí přitom jenom říci, co chceme a co potřebujeme.

Sjednání pojištění na pobočce má však i své nevýhody. Jedná se hlavně o nutnost cestovat, jelikož málokdo má pobočku přímo u svého domu. S tím souvisí nutnost obětovat čas, ale i peníze. Když je řeč o nich, ne vždy je takové sjednání vždy výhodné. A to jak proto, že nemůžeme porovnat jednotlivé možnosti na trhu, tak i proto, že dané cesta je spojena s poměrně náročnou administrativou.

Kontaktujte pojišťovacího agenta konkrétní pojišťovny

Druhá možnost je velmi podobná té první. A to z toho důvodu, že i zde máme jistotu osobního kontaktu. A tak máme možnost také jednoduše zjistit, co je pro nás nejlepší, stejně jako můžeme získat přesné odpovědi na naše otázky. Výhodou této možnosti je to, že pojišťovací agent nás může navštívit u nás doma, stejně jako si s ním můžeme domluvit schůzku i kdykoliv jinde. Tato možnost je pozitivní v tom, že nemusíme nikam jezdit, jelikož zástupce pojišťovny přijede za námi. Nevýhodou této možnosti je stále to, že nemáme možnost porovnání v rámci různých pojišťoven, stejně jako je třeba počítat i s tím, že ve výsledné ceně pojistky mohou být započteny i všechny náklady pojišťovny, které jsou se jednáním spojeny.

Kontaktujte nezávislého pojišťovacího agenta

I to může být jedna z cest, jak si pojištění sjednat. Výhody jsou v tomto případě stejné, jako v tom předchozím. Nemusíte nikam jezdit a schůzku si můžete domluvit v podstatě kdykoliv, jak vám to samotným bude vyhovovat. Další výhodou je pro vás to, že nezávislý pojišťovací agent nepracuje pro konkrétní pojišťovnu, jelikož nabízí produkty několika z nich. Kromě osobního kontaktu a možného doporučení oceníte i to, že budete mít na výběr. Lze si tedy porovnat jednotlivé možnosti. Pozor však na to, abyste vybrali správného pojišťovacího makléře. U mnohých z nich můžete narazit, jelikož:

  • Nebude mít dostatečné znalosti
  • Bude propagovat produkt s největší provizí
  • Zvolí produkt, který pro vás nebude ideální

Pojištění lze sjednat také telefonicky

Je stále více lidí, kteří si sjednávají pojištění online

Je stále více lidí, kteří si sjednávají pojištění online

Nyní se už dostáváme k možnosti, která je sice stále ještě spojena s kontaktem s reálnou osobou, ale už se nejedná o kontakt přímý. Jedná se o možnost spojenou s tím, kdy si pojištění sjednáte telefonicky. Obvykle mají jednotlivé pojišťovny speciální linky, na které stačí zavolat a vyškolený pracovník se vám bude věnovat. Výhodou jsou stejná pozitiva, která plynou z osobního kontaktu. K těm přidejte i to, že není nutné kamkoliv chodit, ani si kohokoliv zvát. Na druhou stranu připomeňme, že omezující pro vás může být provozní doba telefonické linky, stejně jako komplikace spojená s tím, že připravenou smlouvu budete muset často vytisknout, podepsat a následně někam poslat, nebo přinést. Na druhou stranu to může být méně zatěžující, než klasická návštěva pojišťovny.

Sjednejte si pojistku také online

Nyní se už dostáváme nejenom k jedné z nejoblíbenějších možností poslední doby, ale dostáváme se také k jedné z nejvýhodnějších možností. V první řadě proto, že máme možnost sjednat si pojištění v podstatě kdykoliv, stejně jako máme možnost sjednat si ho také odkudkoliv. Stačí k tomu počítač, ale i tablet nebo mobil a připojení k internetu. Vydat se lze dvěma cestami. Ta první je spojena s tím, že půjdeme na web konkrétní pojišťovny a tam si pojistku sjednáme. Obvykle je to spojeno i s cenovým zvýhodněním, jelikož odpadají různé administrativní náklady.

Druhá cesta je spojena s online porovnávači. Zde si můžeme zadat parametry našeho pojištění a poté už jenom seřadit pojišťovny podle toho, jak jsou na tom cenově. Následně není nic jednoduššího, než vybrat tu nejvýhodnější. Nejenom, že budeme mít ochranu podle našich představ, sjednanou za pár minut. Budete mít i jistotu, že to pro nás bude výhodné.

Pojistku lze mít i automaticky

Jsou situace, kdy pojištění ani nemusíme sjednávat. Příkladem mohou být oblíbené kreditní karty, jejich součástí je třeba cestovní pojištění. Když jedeme do zahraničí, není třeba cokoliv řešit a jednoduše si jenom vezmeme danou kartu do peněženky. Není proto třeba řešit jakékoliv postupy, protože naše pojištění je sjednáno automaticky, s vydáním této karty.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *