Krátkodobé pojištění je hitem hlavně v létě

Většinu pojistek, které dnes můžeme uzavřít, sjednáváme na dlouhodobější období. Tedy na dobu jednoho roku a více. Může se týkat třeba našeho zdraví, našeho majetku, stejně jako naší odpovědnosti. Jsou ale i varianty, které označujeme jako krátkodobé pojištění. O co konkrétně se jedná a jaké jsou hlavní specifikace? Podívejte se společně s námi na seznam hlavních pojistek, které si můžeme sjednat jenom na kratší dobu.

Contents

Jedete na dovolenou do zahraničí? Krátkodobé pojištění je pro vás

Konkrétně máme na mysli pojistku cestovní. Tu totiž není nutné sjednávat na delší období, než je pouze doba, po kterou jste v zahraničí. A protože současné zájezdy mají obvyklého trvání v rozmezí 7 – 14 kalendářních dní, je více než jasné, že právě takové krátkodobé pojištění je pro naše účely skutečně tou správnou volbou. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

Podíváme-li se na specifika cestovní pojistky, už dávno nás nemusí ochránit jenom před výdaji, které primárně souvisí s nutností hrazení výdajů za naše ošetření. Pokud zvolíme i zajímavější balíčky, může cestovní pojištění obsahovat i:

  • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy
  • Pojištění naší odpovědnosti
  • Asistenční služby a právní pomoc

Krátkodobou pojistku ocení také motoristé

Když mluvíme o dovolené, můžeme námi podávané informace spojit také s faktem, že na dovolenou velmi často vyrážíme vlastním automobilem. Je jasné, že z toho důvodu hledáme i lepší možnosti ochrany, než je tomu v případě naší země. U nás v podstatě není problém domluvit se s někým, kdo pro nás přijede, kam poškozený vůz odvezeme, nebo jak ho opravíme. V zahraničí ale dané možnosti obvykle nepřipadají v úvahu.

Krátkodobé pojištění může chránit i vás

Krátkodobé pojištění může chránit i vás

I proto je krátkodobé pojištění pro motoristy často spojováno s možností sjednat si pouze krátkodobou havarijní pojistku, kterou využijeme při našich cestách do zahraničí. V případě nehody a nutné opravy většinu škod zaplatí pojišťovna. Daný typ pojistky je obvykle spojován také s možností využít asistenčních služeb. Ty mohou zahrnovat třeba náhradní vozidlo pro pokračování v cestě, bezplatný odtah stávajícího vozu, nebo obecná pomoc na cestách, spojená třeba s defektem, nebo další ne příliš pozitivní situací.

Zkrátka nepřijdou ani motorkáři

Ano, i pro ně může být krátkodobé pojištění určeno. A to z toho důvodu, že právě oni jsou skupinou, která nejezdí po celý rok. Proto je třeba vědět, že i oni mají právo na výhodnější pojistku. A těm se může ta krátkodobá maximálně hodit.

Pokud se podíváme na její specifikum, tak je spojena s tím, že unikátní je jak pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tak i havarijní pojistka. Zatímco takzvané povinné ručení platí jenom v době motorkářské sezony, tedy v době kdy se dá pohodlně jezdit, havarijní pojištění platí po celý rok. Ale ve dvou fázích. V létě je k dispozici plnohodnotná pojistka spojená i s rizikem případné nehody. V zimě, tedy mimo hlavní sezony se tato pojistka vztahuje pouze na:

  • Odcizení motocyklu
  • Poškození motocyklu vandalem
  • Poškození motocyklu vlivem přírodní katastrofy

Krátkodobá pojistka může být spojena také s případným úrazem

Pokud cestujeme do zahraničí, může se na případné riziko úrazu a samotnou kompenzaci z hlediska nutného ošetření soustředit běžné cestovní pojištění. Pokud cestujete po naší zemi, platí zde zákonné zdravotní pojištění, které garantuje bezplatné ošetření. Co je však možné získat navíc, to je takzvané krátkodobé pojištění ve formě úrazové pojistky. Tato ochrana se hodí především při cestách po naší republice, které mohou být spojeny s náročnější aktivitou, jako je třeba pohyb v horských oblastech, horolezectví, stejně jako podobné aktivity.

Tato krátkodobá pojistka následně zaručí to, že získáte finanční kompenzaci v případě zranění, úrazu, ale třeba i trvalých následků, stejně jako smrti. I zde platí, že toto pojištění může mít podobu ochrany, kterou využijete třeba jenom několik málo dní.

Na co si dát při sjednání pozor?

Když sjednáváte krátkodobé pojištění, je třeba dát si pozor na všechny problémy, jako je tomu u pojištění klasického. Jsou to primárně výjimky ze smlouvy, rozsah pojistky, stejně jako výše pojistných limitů, nebo i země, pro které se ochrana vztahuje a naopak nevztahuje. V rámci výběru nezapomínáme ani na to, že platnost pojistky by měla vždy předcházet dni, kdy se chystáme na cestu do zahraničí, kdy se chystáme sportovat, nebo podstupovat rizikovější aktivitu. Co je také logické, to je i fakt, že zpětně danou ochranu samozřejmě sjednávat nejde.

Pozor je dobré dát si také na ceny. A to z toho důvodu, že krátkodobé pojištění obvykle bývá dražší, než dlouhodobější pojistka. Při výběru té správné doporučujeme využít online porovnávač, jelikož právě díky němu lze najít ochranu za adekvátní cenu.

2.7/5 - (3 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *