Registr dlužníků je k nahlédnutí online

Registry dlužníků využívají banky a úvěrové společnosti, aby si prověřily žadatele o úvěr. Přístup do registru však má každý běžný člověk, možná byste ho v různých životních situacích využili i vy. Naučíme vás, jak do něj nahlédnout.

Tím, že je v exekuci, se obvykle nikdo moc nechlubí. Častokrát lidé nepřiznají své pravé problémy a snaží se fungovat, jako by se nic nedělo. Potom však neplní další své závazky. Neplatí nájem, nezaplatí za objednané služby apod. Problémy z toho nakonec můžete mít ještě vy.

Prověřte si, od koho očekáváte peníze

V jakých situacích si vyžádat výpis exekucí pro daného člověka či firmu? Například když:

  • prodáváte automobil a máte strach, zda vám vůbec kupující zaplatí,
  • bojíte se, jestli odběratel uhradí celou zakázku,
  • hledáte nájemce a chcete vybrat takové, kteří nebudou mít problémy s platbou.

Podobných situací je v životě celá řada. Samozřejmě je zbytečné si ověřovat úplně každého, od koho očekáváte nějaké peníze, ovšem jste-li na pochybách, kontrola exekucí vás uklidní. Nebo vám naopak ukáže, že s tímto člověkem raději nechcete mít nic společného.

Nahlédněte do registru dlužníků online

Nahlédnout do registru dlužníků umožňuje webový portál Dluznickyregistr.cz. Stačí zadat jméno, příjmení a datum narození člověka, jejž chcete prověřit, nebo IČO firmy. Pak provedete platbu, protože každý dotaz do exekuční databáze je zpoplatněn na základě vyhlášky š. 329/2009 Sb. Zaplatíte 218 korun, buď kartou, nebo bankovním převodem. Jakmile jsou peníze zaplaceny, což u platby kartou trvá pár minut, zobrazí se vám požadované informace. Výpis z exekucí pochází z oficiální exekuční databáze, již vede a spravuje Exekutorská komora ČR.

Možná není na škodu prověřit si rovněž sebe

Víte, kolik je lidí, kteří se o vlastní exekuci dozví až ve chvíli, kdy je jim zablokován bankovní účet? Portál Dlužnickýregistr.cz se dá využít i k ověření, jestli náhodou není nějaká exekuce uvalena také na vás.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *