Půjčka online může přinášet i problémy. Jak zvolit tu pravou?

Půjčka online může být vyřízená za pár minut

Půjčka online může být vyřízená za pár minut

Na co hledí lidé při výběru půjčky? Je to rozhodně celková jednoduchost. A proto se do popředí stále více dostávají oblíbené půjčky online. Jak už napovídá jejich název, jsou spojené s možností si prostřednictvím internetu o peníze nejenom požádat, ale je zde také možnost toho, že bude přes internet vše vyřízeno. O férových a zkušených poskytovatelů realita. Jsou ale i možné problémy, na které je dobré hledět. Na výčet toho, co vás může nepříjemně překvapit, se v tuto chvíli podíváme.

Dlouhá doba vyřízení

Poskytovatel může lákat na to, že vyřízení je schopen zvládnout do několika desítek minut, nebo do několika hodin. To může být na jednu stranu pravda. Na druhou stranu je dobré nezapomenout na to, od kdy se čas počítá. Mnoho poskytovatelů může žádat ověřovací poplatek, pro zkontrolování správnosti čísla bankovního účtu. Jde jenom o jednu korunu, a tak se není třeba znepokojovat výší. Co ale problém být může, to je celkové prodloužení vyřízení. Je třeba počítat s několika věcmi:

  • Délka převodu mezi různými bankami
  • Nadcházející víkend nebo sváteční den
  • Pozdní hodina

Co to pro vás znamená? Že když peníze odešlete, mohou přijít až druhý den. A to v ideálním případě. Zpoždění však může trvat i několik dní. Rázem je z desítek minut i několik desítek hodin. Pokud nechcete být nemile překvapeni, zvolte raději férového poskytovatele mikropůjček. A to takového, který daný poplatek buď vůbec nepožaduje, nebo takového, u kterého máte na výběr z několika účtů, kde je i vaše banka.

Nutnost mít účet a na něm peníze. To půjčka online často také vyžaduje

Tento problém může souviset s výše popsanou situací. Tedy s tím, že je nutné poslat ověřovací poplatek. I když je jenom korunový, může to být problém. Jsou situace, kdy lidé na svých bankovních účtech ani tolik nemají, nebo situace, kdy se dostali do mínusu a to znamená, že už z účtu ani jedna jediná koruna odejít nemůže. A problém je na světě. Půjčka online, která má být v podstatě řešením finančních problémů a má posloužit v těchto situacích se stane úvěrem, který bude pro žadatele zcela nedostupný. Tedy pokud bude stále žádáno u těch společností, které poplatek vyžadují. Připomeňme také, že požadavek na poplatek nelze ani obejít. Nelze peníze poslat poukázkou, ani nelze využít účet někoho jiného z rodiny. Vždy musí jít o konto se jménem žadatele.

Není to tak snadné, jak se může zdát

Na co půjčka online také velmi často láká? Pochopitelně je to na její jednoduchost. Ani ta ale nemusí být taková, jak se zdá. Ty správné půjčky online totiž skutečně nabídnou možnost toho, že smlouvy potvrdíte pomocí SMS kódu na vašem mobilu. Jsou ale i poskytovatelé, kteří budou chtít podepsat reálnou smlouvu. A zde se opět dostáváme ke komplikacím. V první řadě proto, že je to zbytečná administrativa, kterou mnoho klientů u těchto typů půjček zcela logicky neočekává. Dále je důvodem i to, že se vše může zase výrazně prodloužit. Jaké jsou nejčastější cesty, pokud už je smlouva požadována?

  • Doručení kurýrem, podepsání a odvoz zpět
  • Zaslání na email s nutností podpisu a odeslání poštou
  • Podepsání smlouvy na nejbližší pobočce

Peníze pro každého nejsou nejlepší volbou

Půjčka online se pyšní tím, že má velmi vysokou schvalovatelnost. Díky tomu získá peníze většina klientů. Pokud máte určité problémy, ať už nyní, nebo jste je měli v minulosti, je dobré volit spíše toho poskytovatele, který vaše možnosti alespoň trochu zhodnotí. Je sice lákavé vzít si peníze tam, kde půjčí skutečně každému. Ale u velmi rizikových klientů to může znamenat další zadlužení, ze kterého už není úniku.

I když příjmy se nutně nemusí dokládat, je dobré o nich nelhat. Stejně tak je dobré, když poskytovatel nahlédne do registru. Vzhledem k částce a charakteru půjčky se často není třeba bát. I s malým příjmem, a se zápisem lze přece jenom peníze získat. A pokud nebude žádost schválena? Berte to spíše jako plus, jelikož vaše riziko je velké a daná půjčka by mohla znamenat spíše spuštění dluhové spirály, než pomoc. I když nyní máte potíže, půjčka by je mohla zhoršit.

Úroky? Poplatky, prodloužení? To vše sledujte

Zaujala vás tato půjčka třeba proto, že má nízký úrok? Podívejte se raději i na poplatek za poskytnutí, který ho může kompenzovat. Nebo vás půjčka online zaujala tím, že když nebudete stíhat, můžete si termín vrácení prodloužit? I zde je vhodné hledět na výši poplatku, která je i několik desítek procent z půjčené částky. Dejte si proto pozor, co přesně volíte a vybíráte.

Když už výhodnou půjčku, volte poskytovatele, kde za každou půjčenou tisícikorunu vrátíte jenom pár desítek korun. To je cesta a volba, která je osvědčená a dobrá. Dále však můžete narazit na další pozitivum, které přináší první půjčka zdarma. I tu lze doporučit, jelikož zde skutečně nemusíte zaplatit ani jednu jedinou korunu navíc. Stačí pouze splnit dvě konkrétní podmínky. Musí to být první žádost u daného poskytovatele a dále je třeba, aby byla půjčka vrácena v domluveném termínu splatnosti., Jinak je účtován poplatek.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *