Hlídejte si cenu zlata. Jde o vaše peníze!

Contents

Zvažujete investici do zlata? Správná volba. Zlato totiž jako jeden z mála investičních nástrojů dobře odolává inflaci.

Na investiční zlato se obrací stále více investorů z řad nejenom velkých, ale i malých střadatelů. Vede je k tomu jak v dlouhodobém horizontu stálá cena zlata, tak i nulové DPH. A i v dobách krizí vyniká i dobrou likviditou. Stejně dobře jak zlato nakoupíte, jej v případě potřeby prodáte. V jakékoliv měně a kdekoliv na svět.

Do čeho investovat?

Zkušení investoři investují do zlatých mincí a slitků. Problémem ovšem je, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Omezená nabídka na českém trhu

To se odráží i na jejich nabídce na českém trhu, na němž dominují především produkty švýcarských rafinerií. A ty různí prodejci nabízejí za různé ceny, mnohdy i velmi rozdílné. Není tak výjimkou, když rozdíl ceny identického zlatého slitku u dvou prodejců přesahuje deset procent!

Neplaťte za zlato víc, než musíte

Ve výsledku tak Češi za investiční zlato platí mnohém víc než Němci a Rakušané. Nákup zlatých slitků se jim pak může pěkně prodražit. Naprosto zbytečně. Pro tak extrémní cenové rozdíly totiž neexistují racionální důvody.

Nesledujte jen cenu zlata na komoditní burze

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ konstatuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Co s tím? Sledovat cenu zlata na komoditní burze? To dle námi osloveného odborníka na investiční zlato bohužel nestačí.

I zlato se dá nakoupit levně

Sledovat a srovnávat je zapotřebí i ceny jednotlivých prodejců. A vybrat si prodejce, který je levný, je za ním nějaká historie a dobré reference. To se samozřejmě vyplatí i u nákupu menších slitků. Zase ale nemějte nereálná očekávání. Nižší cenu zlata, než je ta na komoditní burze, i u toho nejserióznějšího obchodníka nenajdete.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *