Naučte se pracovat se svým majetkem a investujte do zlata

Jak správně zhodnotit svůj majetek a nečekat, až vám z něho podstatnou část ukrojí inflace? Odpovědí je investování. A to do různých komodit a příležitostí. Mezi naprostou klasiku, která by neměla chybět v každém investičním portfoliu a hodí se i pro začátečníky v investování, rozhodně patří zlato. Jaké nabízí výhody a kde si můžete pořídit zlaté mince a slitky? Všechny důležité informace najdete přímo v tomto článku.

Výhody investování do zlata

Mezi výhody investování do zlata patří především ochrana před inflací. Nákup zlata za účelem investice je tak v mnoha případech výrazně lepší strategií v porovnání s ponecháním peněz na běžném účtu či využití spořicího účtu, kde jsou úrokové sazby pod hranicí samotné inflace. Další předností je také fakt, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. Zlato v rámci investování dodává svobodu a jakousi nezávislost na případných krizích, změnách měny a politické situaci.

Promyslete si, kolik peněz do zlata uložíte

A kolik stojí investice do zlata? Odpověď na tuto otázku je různá a záleží na tom, jestli se rozhodnete zakoupit více slitků či mincí, nebo méně. Začít s investováním tak můžete v řádech tisíců korun. Pravidelné přikupování může být cestou, jak postupně nashromáždit poměrně značný majetek a šetřit tak na horší časy. A když cena bude o něco níž, vyplatí se větší nákupy klidně i za statisíce korun. Stále si však maximální cenu řídíte sami, což je velká výhoda například v porovnání s nemovitostmi.

Výběr zlatých mincí a slitků

A kde investiční zlato zakoupíte? Buď v kamenné prodejně v Obecním domě v Praze nebo na specializované internetové stránce Pražské mincovny. Zde najdete slitky a mince od různých společností. Cena zlata je samozřejmě aktualizována několikrát denně podle aktuálních kurzů. Máte tak jistotu, že nakupujete za nejlepší možnou cenu v danou dobu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *