Krabičková dieta levně, chutně a zdravě

Znáte to, cvičíte, držíte načtenou dietu, hlídáte si jaké potraviny jíte, ale výsledky stále nepřicházejí. Možná je chyba právě ve špatně nastaveném jídelníčku. Vyzkoušejte proto trik známých osobností, kterým pomohla zhubnout krabičková dieta; levně připravená jídla ve formě krabiček můžete konzumovat i v práci, díky čemuž ušetříte nemalé částky za obědy v restauracích, kde se navíc zkonzumované množství živin špatně odhaduje.

Contents

Jaký je princip krabičkové diety a zvládnu jí připravit doma?

Základem úspěšného krabičkového stravování, je konzumovat nutričně vyvážené množství jídla o 5 porcích, připravená v malých vaničkách na konkrétní den. Zní to snadno, že? Prostě si navařím a připravím pokrmy do krabiček a hubnutí půjde samo. Bohužel, tak snadné to není a pokud nejste zrovna výživový specialista, budete mít se správný poměrem kalorií a živin problém, navíc si volbou nevhodných potravin můžete spíše uškodit. Také na neustálé vymýšlení skladby jídelníčku, nakupování, vaření, vážení, počítání a znovu vážení nemá většina z nás ve svém nabitém denním rozvrhu čas, takže to po pár dnech vzdá.

Proč se raději svěřit do rukou odborníků?

Tím, že si svoje krabičkové pokrmy objednáte u profesionálů vám veškeré tyto nepříjemné a časově náročné úkony odpadnou, usnadníte si život a čas, strávený přípravou jídla, můžete věnovat jiným činnostem. Vaše stravování bude v rukou výživových specialistů, kteří doladí váš nutriční příjem přesně podle vašich požadavků, nemusíte se tedy vůbec bát, že by vám jídlo nechutnalo nebo, že by bylo připravené z potravin, které nevyhledáváte. Vaše práce bude spočívat pouze ve vyplnění podrobného dotazníku, podle kterého vám budou porce připravovány, proto je nutné jej vyplnit opravdu poctivě a firmu informovat o případných potravinových alergiích.

Díky krabičkám zhubnete, ale připlatíte si

Poznámku typu “ty si platíš za připravené jídlo, to se musí prodražit” uslyšíte asi v okolí často. Ano, za přípravu a dovoz jídla zaplatíte, to je fakt. Ale stejně tak platíte za potraviny, které si kupujete v obchodě a vaříte z nich; to samé platí o stravování se v restauracích nebo fastfoodech, kde nemáte absolutní přehled o tom, co vlastně jíte a kolik energie jste přijali. Když si tedy propočítáte výdaje, které byste vynaložili na nákupy a vaření, přidali k tomu čas strávený těmito činnostmi a stres, tak zjistíte, že v tom zase tak velký finanční rozdíl není. Tím že si jídlo necháte dovézt, získáte spoustu volného času na vaše koníčky; dalším bonusem skutečnosti, že si jídlo nepřipravujete sami, je eliminování rizika ochutnávání a ujídání během procesu vaření.

Lze při konzumaci připravených jídel ušetřit?

Ano, lze. Řada firem připravujících jídlo nabízí možnost vyzvednout si svoje porce osobně, takže ušetříte peníze za dopravu a přidáte více pohybu, pokud tedy využijete možnost jít pěšky nebo cestovat městskou dopravou; jízda autem se nepočítá. Další možností je vybrat firmu nabízející rozvoz zdarma; nebo si domluvit individuální program, kdy v týdnu jíte z připravených jídel a o víkendu si připravujete své pokrmy, podle doporučení odborníků; díky této možnosti se jako bonus můžete sami naučit stravovat zdravěji a následné udržení zdravého jídelníčku pro vás, po ukončení diety, nebude tak náročné. Díky novým zdravým stravovacím návykům, vám také nebude hrozit nebezpečí jojo efektu.

Je krabičková dieta prospěšná nebo se opět jedná o módní fenomén, jako byly dříve různé “keto a paleo diety”? Pokud potřebujete pomoci se stravováním, krabičková forma z rukou zkušených odborníků má určitě smysl a peníze, které do ní investujete se vám vrátí ve formě nových stravovacích návyků a zdravějšího já.

Myslíte si, že krabičková dieta není levná záležitost? Co by vás přimělo jí vyzkoušet?

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *