Možnosti získání peněz – jaké jsou nejlepší?

Vybíráte si půjčku a mezi jedno z parametrů, které chcete zohlednit, jsou i možnosti získání peněz? Tedy způsob, jakým vám jsou vyplaceny? Pokud ano, společně si porovnáme všechny aktuálně dostupné možnosti a podíváme se pochopitelně na jejich klady, stejně jako zápory. Díky tomu snadno zjistíte, jaká možnost pro vás bude ta nejlepší.

Contents

Bankovní převod

Nejznámější a také nejpoužívanější klasika. Když budeme konkrétní, tak se tato možnost řadí mezi velmi oblíbené hlavně pro svou jednoduchost. V podstatě není nutné nic dělat, jelikož budete jenom čekat na to, až se finanční prostředky objeví na vašem bankovním účtu. V době internetového bankovnictví a různých notifikací to navíc zjistíte velmi rychle a také doslova ihned. Nevýhodou této možnosti je však mnohdy delší rychlost převodu. Pokud jde o převod v rámci jedné banky, není se čeho obávat, jelikož v takovém případě peníze přijdou za pár vteřin. Mezi různými bankami trvá převod okolo jednoho dne. Nutno ale dodat, že mluvíme o dnech všedních. Kvůli dnům, co se nepracuje, se tak může převod ještě prodloužit. Typicky se jedná o:

  • Státní svátky
  • Víkendy
  • Dny pracovního klidu a jiné události

Vyplacení v na pobočce

Mezi osvědčené možnosti získání peněz patří hotovost

Mezi osvědčené možnosti získání peněz patří hotovost

Druhou velmi oblíbenou možností získání peněz je jejich vyplacení na pobočce. Jde tedy o možnost, kdy můžete získat peníze v hotovosti. Tedy takzvaně na ruku. To se hodí hlavně ve chvíli, kdy potřebujete peníze také v hotovosti a tak nebude nutné chodit do banky, nebo je vybírat z bankomatů. Výhodou je i to, že peníze můžete dostat v podstatě v okamžik, kdy je vše schváleno, a vy podepíšete smlouvu. Pokud se jedná třeba o pátek odpoledne nebo podvečer, dostáváte peníze ihned. Pokud by však byla volena možnost bankovního převodu, získáte je nejdříve v pondělí, s největší pravděpodobností až v úterý. Nevýhodou této možnosti ale může být pro vás omezující otevírací doba poboček, nebo také nutnost cestování na dané místo.

Vyplacení u vás doma

Možnost velmi podobná vyplacení na pobočce, jelikož i zde mluvíme o hotovostní půjčce a o tom, že finance dostanete přímo na ruku. V tomto případě ale odpadá nutnost jezdit na pobočku, jelikož peníze získáte v pohodlí svého domova. Jak a od koho? Bude to obchodní zástupce vybraného poskytovatele, který s vámi u vás doma nejenom sepíše smlouvu, ale jakmile se tak stane, tak vám vyplatí i finanční prostředky. Výhody jsou tedy zřejmé a jsou velmi podobné těm, jako když peníze získáváte na pobočce. Odpadá však ještě navíc nutnost cestovat a hlídat otevírací dobu. A co je naopak možnou nevýhodou? Určitě to, že i obchodní zástupce může být vytížený a tak než přijede, může to trvat i několik dní. V takovém případě je dobré zhodnotit, zda by se vám nevyplatil více klasický bankovní převod, u kterého byste měli jistotu větší rychlosti.

Poštovní poukázka

Stará dobrá klasika, které je dnes spojena s možností získat peníze kde jinde, než na pobočkách České pošty. Zde se dostáváme k prvnímu jasnému pozitivu, kterým je právě dostupnost Českých pošt. Těch je po celé zemi více než dost a najdeme je jak v těch největších městech, tak i v celkem malých obcích. A všude tam je možné nechat si peníze na poštovní poukázce vyplatit. Lákadlem je také to, že když máte poukázku u sebe, nemusíte se při vyplacení orientovat podle adresy, na kterou vám přišla. Je možné si ji nechat vyplatit na jakékoliv pobočce v rámci České republiky. Dalším kladem, na který nesmíme zapomenout je i to, že peníze získáváte v hotovosti a tak je můžete ihned používat. Přesto ale má tato možnost i negativum. Je spojeno s tím, že poštovní poukázky neputují k adresátovi nijak krátkou dobu a rozdíl mezi odesláním a doručením tak může klidně trvat třeba i několik kalendářních dní. A během víkendu samozřejmě pošta nechodí.

Zaplacení peněz přímo třetí osobě

Poměrně unikátní, ale v dnešní době celkem vyhledávaná možnost je situace, kdy jsou peníze zaplaceny přímo třetí osobě. Jedná se o stav, kdy finanční prostředky potřebujete, ale jenom na to, abyste s nimi zaplatili další věc. V takovém vztahu nejste v podstatě nic jiného, než jenom mezičlánek. A je tedy jasné, že zde nutně nemusíte být. A tak přímo od poskytovatele peněz mohou jít finance k tomu, komu je máte zaplatit. Příkladem může být:

  • Prodejce zboží – splátkový prodej
  • Exekutor
  • Dodavatel energií

Vyzvednutí peněz v rámci různých terminálů

Celkem inovativní a rozhodně také velmi oblíbená možnost, která se dostává do popředí především díky oblíbenosti takzvaných mikropůjček. Ty nemají tolik poboček na okamžitou výplatu, bankovní převod může být někdy zdlouhavý a podobně je to u poštovní poukázky. I proto zvolili možnost novou a celkem unikátní, kdy jsou peníze vyplaceny v místech, kde jsou k dispozici různé finanční terminály. Jedná se třeba o trafiky, benzinové pumpy a řady dalších míst. Unikátem je v daném případě to, že jako žadatel o peníze získáte speciální tiket, který jenom předložíte na daném místě, terminál si ho načte a v tu chvíli vám jsou peníze vyplaceny. A to pochopitelně v hotovosti.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *