Jak zjistit, zda váš nájemník či někdo z rodiny není v exekuci?

Řada lidí se dnes nachází ve finančních potížích, svému okolí to však mnohdy skrývá. V určitých situacích je praktické vědět, zda na někoho nejsou uvaleny exekuce. Dříve se tyto údaje daly jen těžko sehnat, nyní už je to mnohem jednoduší a výpis exekucí konkrétní osoby si lze zjistit snadno a rychle.

Kde najít výpis exekucí?

Pakliže vás zajímá kontrola exekucí někoho blízkého, případně třeba budoucího nájemníka ve vaší nemovitosti, dají se informace získat díky volně přístupné databázi KontrolaExekuce.cz. Tento veřejný registr exekuce sleduje z dat, jež jsou vedené a spravované Centrální evidencí exekucí. Stačí zadat jméno a datum narození osoby, následně přes platební kartu uhradit nezbytný poplatek a za chvíli vám na email přijde výsledek. Dozvíte se tak například, zda je na dotyčnou osobu nařízená nějaká forma exekuce, ale také další související údaje, jako jsou jméno pověřeného soudního exekutora, datum zahájení exekuce, případně též výše vymáhané částky.

Příklady, při nichž se volně přístupná databáze exekucí náramně hodí

Kontrola exekucí je nástrojem, díky němuž se můžete ochránit před případnými problémy. Stačí si uvědomit, že mnozí majitelé bytů a rodinných domů pronajímají své nemovitosti lidem, o nichž nemají ani ponětí, jakou mají bonitu, respektive zda neměli v minulosti nějaké závažné finanční potíže. Pronajmout byt někomu, kdo má velké množství exekucí, může být dosti riskantním krokem. Právě výpis exekucí vám usnadní orientaci. Stejně tak ale registr exekuce využijete například ve chvíli, kdy máte partnera a chcete o něm vědět, zda vás nemůže v budoucnu kvůli svým dluhům stáhnout do finančních trablů.

Jde o citlivé údaje. Je tudíž na místě, abyste se získanými informacemi zacházeli řádně a dle platných právních předpisů, nesmí dojít k jejich neoprávněnému zneužití. Portál KontrolaExekuce má především posloužit k tomu, aby lidé nenaletěli podvodníkům, kteří úmyslně dělají dluhy.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *