Hlavní změny v hypotékách od dubna 2017

Vývoj hypotéčních úvěrů jde po loňské novele zákona o spotřebitelských úvěrech neustále kupředu. Aktuálně se dalším zásadním datem stane duben 2017, kdy se do celé věci zapojuje také Česká národní banka se svými doporučeními.

Co se týče hypoték, připravte se na to, že můžete získat úvěr do maximální výše jen 90 % hodnoty nemovitosti, a to té odhadní, což doposud nebylo zcela běžné. Většinou se přihlíželo k hodnotě kupní. Navíc objem hypoték ve výši 80 – 90 % by neměl přesahovat 15 % u dané banky.

Pakliže nyní uvažujete o financování svého budoucího bydlení, neváhejte a zkuste si srovnat hypotéky na trhu.

Vypočítat hypotéku nemusí být tak složité

Někteří lidé si v rámci bankovního a nebankovního segmentu určitě hned představí, že dopočítat se nějaké finální úrokové sazby musí být v závislosti na osobních požadavcích velice složité. Není tomu ale tak. Dnes máte totiž jedinečnou příležitost využít praktických online nástrojů, s nimiž je hledání hypotéčního úvěru daleko snazší, než kdykoliv předtím.

Vypočítat hypotéku můžete během pár vteřin. Stačí, pokud do online formuláře zadáte několik důležitých údajů.

  • Výše hypotéky

  • Hodnota nemovitosti

  • Celková doba splácení

  • Doba fixace

Na základě těchto informací se dopracujete k výsledku, který jistě mnohé potěší. Zásadní pro vás bude samozřejmě i výše příjmu a doložení ostatních dokumentů sloužících pro splnění podmínek dané společnosti.

  • Listiny prokazující patřičnou bonitu klienta

  • Dokumenty související s  nemovitostí

Nezapomeňte na to, kdo platí daň z nemovitosti

Nakonec je důležité zmínit ještě jednu podstatnou věc, jež vstoupila v platnost po novele zákona o spotřebitelských úvěrech a bude platná i nadále, tedy od dubna 2017. Je to určení osoby, která platí příslušnou daň z nemovitosti.

Ještě do nedávné doby tomu bylo tak, že tento poplatek šel za prodávajícím. Nyní je tomu naopak. Daň hradí kupující, a to ve výši 4 %. Ta je povětšinou vypočítána z kupní ceny nemovitosti. Rozhodnete-li se srovnat hypotéky na internetu, pak správně uvažujte o maximální výši tohoto úvěru, protože budete potřebovat finance také na zaplacení daně.

I když se k hypotékám začínají vázat mnohá omezení, stále jde o jeden z nejdostupnějších finančních nástrojů sloužících k pořízení či výstavbě vlastního obydlí. Proto neváhejte a nebojte se vypočítat hypotéku na míru dle vašich požadavků.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *