Ekologický způsob reklamy – papírové tašky s potiskem

Contents

Jak šetřit životní prostředí? To je otázka, kterou si pokládá nejedna společnost. Neustále se mluví o výrazném znečišťování planety nebo o používání velkého množství plastů, jež končí v oceánech a škodí tím tamějším podvodním obyvatelům. Tím se dostáváme zároveň i k odpovědi – nahraďte plastové tašky těmi papírovými. Papírové tašky s potiskem jsou ekologickým způsobem reklamy, který vaši zákazníci či klienti ocení.

Přechod z igelitek na papírovou a ekologičtější alternativu započal už vloni. Už před rokem hlavně velké řetězce vyhlásily válku plastům a začaly je nahrazovat těmi ekologičtějšími variantami. Pokud i vy nad nimi uvažujete, už neváhejte ani minutu. Planeta nepočká a zákazníci taky ne.

Papírové tašky budou stejně efektivní reklamou, jen jsou šetrnější

Žádný lídr společnosti se nemusí obávat toho, že budou papírové tašky méně efektivní reklamou v porovnání s těmi plastovými. Prakticky nic se nezmění – tedy až na to, že papírové alternativy budou šetrnější k přírodě. A to je nyní to, co je i pro zákazníky důležité. Přidejte se tedy na “protiplastovou vlnu”.

Podle posledních statistik zájem o papírové tašky strmě roste. Poptávka po nich za poslední rok je vyšší než za několik předcházejících let dohromady. Papírová taška je zkrátka v kurzu a už najdeme jenom hrstku řetězců, kde je nenabízí. Vyměnili je nejen v hypermarketech a supermarketech, ale také v obchodech s oblečením, kosmetikou, také bytovými doplňky a dalším zbožím.

Lidem dokonce ani nevadí, že si za ně v mnoha obchodech musí připlatit. I za igelitky musí platit, proč tedy rovnou nesáhnout po ekologičtější alternativě.

Výhodou papírových tašek je jejich rozložitelnost

Možná někdo namítá, že papírové tašky s potiskem nejsou tak ekologickou alternativou, na jakou si hrají. Přece jenom celkové dopady na životní prostředí jsou z důvodu náročné výroby a přepravy poměrně vysoké. Pravdou ale je, že papírová taška se rozloží, i pokud ji člověk odhodí tam, kam nemá. A to je nesporná výhoda. Lidé totiž odhazují odpadky do přírody dnes a denně. Taška z papíru není tak velkou zátěží.

Pokud bychom se podívali na plastové tašky, jejich výroba je sice levná a nenáročná, na druhou stranu způsobují enormní problémy, pokud se neodhodí do popelnice plastům určené. Navíc rozklad jedné takové plastové tašky trvá nejméně dvacet dlouhých let.

Papírové tašky s potiskem mohou nést logo i název společnosti

Rozhodli jste se pro radikální krok tou správnou a ekologičtější cestou? Pak se jistě rozmýšlíte nad tím, jak budou papírové tašky vypadat. Nezapomeňte na to, že mohou nést jakýkoli potisk. Buď se můžete inspirovat vašimi dřívějšími igelitovými alternativami, nebo buďte originálnější a vymyslete zcela jiný potisk.

Papírové tašky s potiskemmohou nést jak logo, tak i název společnosti. To může být doplněno obrázkem, větou, sloganem nebo mottem. Stačí upustit uzdu své fantazii a vytvořit tašku, která bude nejen ekologickou alternativou těch plastových, ale zároveň bude i po vizuální stránce naprosto perfektní.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *