Do kterých českých akcií se vyplatí investovat? A které jsou ty nejlepší?

Akcie jsou velmi oblíbenou volbou kam investovat. Otázkou však je, do kterých akcií se vyplatí vložit své peníze.

V takové situaci si většina lidí představí akcie těch největších firem jako je například Apple nebo Amazon, ale český trh má také co nabídnout, a i zde můžeme najít velké hráče.

Pojďme se společně podívat na zajímavé české tituly, do kterých můžete investovat své peníze.

Jedničkou mezi akciemi je ČEZ

Pokud přijde řeč na české akcie je nejčastější volbou energetický gigant ČEZ, který je předním producentem energií u nás. Tím však jeho působení nekončí a své služby nabízí v dalších sedmi zemích jihovýchodní a střední Evropy.

Proč se ale o akcie ČEZu zajímat anebo dokonce do nich investovat? Prvním plusem je určitě dlouhá historie a stabilita.Dále je určitě zajímavý i fakt, že akcie ČEZ tvoří cca 15 % všech obchodů na pražské burze. Dalším znakem, že by se mohlo jednat o velmi dobrý krok v investování je také předpoklad, že ceny elektřiny se budou dále zvyšovat.

Business man point to falling graph of stock market

Tabákový obr Philip Morris ČR

Výrobce tabákových výrobků Philip Morris ČR je největším producentem tabákových výrobku v České republice a nevypadá to, že by mu někdo v blízké době šlapal na paty.

Nespornou výhodu má především v tom, že odvětví, ve kterém působí není nějak extrémně ovlivňováno ekonomickou situací, což zaručuje jeho stabilitu. Dalšími aspekty, které hrají Philip Morris ČR do karet je jeho minimální zadluženost nebo investice do dalších firem, kterým je například vlastník několika pivních značek SABMiller.

Bankovní sektor a telekomunikace

Mezi další akcie s vysokým potenciálem patří akcie tuzemské banky Monety a telekomunikační společnosti O2.V případě Monety si její akcie prošly velmi krátkou historií, když v roce 2016 vstoupily na Pražskou burzu cenných papírů, kde od té doby patří mezí nejvíce obchodované akcie. I když během tohoto roku zaznamenaly několik pádů, i tak jsou stále zajímavou možností, kam investovat. A to především kvůli značným investicím, které banka vkládá do svého rozvoje.

I akcie O2 nabízí velký potenciál, a to také kvůli investicím a rozvoji nabízených služeb, kterých využívá čím dál tím více uživatelů. Právě jejich růst je pro cenu akcií důležitým bodem a pokud se bude dál rozšiřovat můžeme očekávat i vyšší cenu akcií.

Ať už se rozhodnete investovat do akcií, nebo s akciemi přímo obchodovat, vždy myslete na riziko, které je s investováním spojené. Zde si o obchodování můžete přečíst více. Pokud vás zajímá, jaké další akcie se vyplatí sledovat, přečtěte si tento článek.

5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *