Co je to konsolidace půjček?

Nacházíte se v situaci, kdy je váš rodinný rozpočet zatížen hned několika půjčkami najednou? Chtěli jste nové auto, pěknou dovolenou u moře nebo nový nábytek do obýváku, ale neměli jste dostatek vlastních peněz, takže jste si je museli u nějaké společnosti půjčit? Pakliže vám vaše splátky za tyto produkty přerostly přes hlavu a máte potíže s jejich splácením, nabízí se vám jednoduché a efektivní řešení v podobě konsolidace půjček.

Proč je konsolidace výhodná?

Konsolidace znamená, že si veškeré vaše nebankovní půjčky spojíte do jedné. Konsolidovat však můžete také bankovní produkty. Účelem konsolidace je ucelení vašich měsíčních splátek. Tím, že budete mít všechny splátky v jedné, navíc výrazně ušetříte. S novou půjčkou také získáte výhodnější podmínky z hlediska úrokové sazby a také může dojít k prodloužení doby splatnosti a tím pádem ke snížení výše měsíčních splátek, což vašemu napnutému finančnímu rozpočtu uleví. Ušetříte také na poplatcích, které byste u každé půjčky museli platit zvlášť.

Pro koho je konsolidace výhodná?

Konsolidaci svých dluhů by měl zvážit každý, kdo je nezvládá řádně splácet. Pokud byste je totiž nespláceli, mohlo by to vést až k exekuci a vyhlášení osobního bankrotu, čemuž se snažte v každém případě vyhnout. Konsolidace půjček představuje jednoduché řešení, jak se zachránit a zachovat si standardní úroveň živobytí. O konsolidaci také mohou požádat lidé, kteří sice mají peníze na splátky, ale jejich vlivem nemohou žít dostatečně kvalitní život.

Nesplácení dluhů nikdy nekončí dobře. Častým řešením je sjednání další půjčky, což ovšem není dobré řešení, ani v případě, kdy se vám naskytla výhodná půjčka bez doložení příjmu. Pokud byste si totiž sjednali další úvěr, tak by se vaše finanční situace nezlepšila, naopak by se ještě víc zatížila. S další půjčkou by se totiž pojil další úrok a poplatky, a tak by váš dluh naopak narostl namísto toho, aby se snížil.

Abyste se v budoucnu vyhnuli nepříjemnostem spojených se splácením vašich dluhů, raději si dopředu pořádně rozmyslete, jestli půjčku doopravdy potřebujete. Koupě produktu, na který jste si chtěli původně půjčit, možná počká do doby, kdy na něj budete mít našetřeno dostatek vlastních peněz.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *