Máte nevýhodnou hypotéku? Refinancujte!

Výběr hypotéky je boj. Nejen že musíte hledat, kde vám nabízí příznivou úrokovou sazbu a další podmínky. Často nezbývá než vybírat podle toho, kde na ni vůbec dosáhnete. Podmínky se zpřísnily a získat dobrou hypotéku je problém.

Na finančním trhu se nyní dějí věci a samozřejmě to ovlivňuje i hypotéky. Zatímco v předchozím čtvrt roce úroková sazba hypoték rostla, v dubnu konečně klesla. Jaké jsou sazby nyní, nejlépe prozradí hypotéka kalkulačka. Většina bank ji má online, takže než se někam vydáte nebo budete telefonovat, hned zjistíte, na čem jste.

Spolu s poklesem úroků klesl i objem hypoték. Kvůli krizi se zpřísňují i podmínky – na hypotéku mohou zapomenout například lidé pracující v pohostinství či cestovním ruchu.

Zjistili jste, že vaše současná hypotéka vám nevyhovuje?

Vzhledem k situaci nabízí bankovní společnosti možnost odložit si splácení hypotéky. Nezkoumají důvody, stačí uvést, že je to kvůli pandemii. Bohužel, tím si v životě moc nepomůžete. Stejně budete muset peníze jednou zaplatit, pouze se prodlouží doba splácení.

Kdo tedy může, ten ať splácí dál. Pokud vám vaše současná hypotéka nevyhovuje, místo odkladu prostudujte refinancování hypotéky. Možná by pomohlo hypotéku převést k jiné společnosti.

Refinancování přinese lepší úrok i jinou výši splátek

Podívali jste se na srovnání hypoték a zjistili, že vaše úroková sazba je dost vysoká? Nebo máte vysoké splátky, které nyní prostě nezvládáte zaplatit? Řešením v obou případech je refinancování. Svou hypotéku si převedete jinam, kde vám dají výhodnější úrok a prodlouží dobu splácení, čímž se sníží výše měsíční splátky.

Refinancování dnes nabízí spousta společností, a tak opět nezbývá než zodpovědně vybírat a ptát se, kde vám vůbec refinancování poskytnou. Pokud jste se už jednou upsali k nevyhovující hypotéce, buďte nyní ještě obezřetnější a pečlivější při výběru refinancování.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *