Úvěrový produkt ve formě finanční rezervy – jaké jsou možnosti?

Vytvářet finanční rezervy by měl každý z nás. Ideální je, pokud máme dostatečný příjem na to, aby nám ještě peníze zůstaly a my tam měly možnost toho, že je uložíme třeba na náš bankovní účet, nebo je investujeme, či využijeme spořicí produkty. Ne každý ale má natolik velký příjem, aby bylo možné dávat si peníze stranou. Poté je více než jasné, že takoví lidé potřebují mít finanční rezervy ve formě úvěrových produktů. A to z toho důvodu, aby v případě nečekané události měli peníze k dispozici skutečně kdykoliv.

Contents

Problém lze vyřešit i bez finanční rezervy

Než se podíváme na to, jak na současném trhu finanční rezervy konkrétně získat, podíváme se společně na to, že to jde také bez daných možností. Pokud se ocitneme v problémech s výplatou, nebo se naskytne jakýkoliv nečekaný výdaj, není třeba zoufat. Existují takzvané mikropůjčky, které dokážou danou situaci vyřešit nejenom velmi rychle, ale v mnoha případech samozřejmě také k naší spokojenosti. A to z toho důvodu, že:

  • Peníze získáme do několika minut od žádosti
  • Požádat si můžeme i o desítky tisíc
  • Finance získáme bez dokládání příjmu i ověření v registrech

Sjednejte si možnost jít na účtu do mínusu

Nyní se již dostáváme k prvnímu příkladu, který souvisí s tím, že můžeme docílit toho, že nám budou k dispozici určité finanční rezervy. Nejlepší volbou je zcela určitě naše banka, ve které máme účet. Pokud nám na něho chodí výplata a také ho aktivně používáme, máme jistoty spojené především s tím, že nám bude povolené přečerpání sjednáno v podstatě automaticky, na počkání a bez složitého dokládání čehokoliv. Tato možnost je nazývána jako kontokorent a i když u mnohých bank nemá díky úrokům špatnou pověst, nedá se říci, že by se nejednalo o ideální možnost.

Dobrou volbou je tato finanční rezerva především z toho důvodu, že nám je na účtu připravena kdykoliv. A čerpána je až ve chvíli, kdy zůstatek našeho účtu přesáhne nulovou hranici – samozřejmě do mínusu. V tomto případě již začínáme využívat kontokorent jako takový. A úrok, který tato možnost finanční rezervy nabídne? Ten se logicky počítá jenom z té částky, kterou reálně vyčerpáme.

Pomoci může také kreditní karta

Na co bychom také neměli zapomínat, pokud chceme mít jistotu finanční rezervy? Je to určitě kreditní karta, kterou dnes celá řada především bank také umí nabídnout. Pokud se podíváme konkrétněji na její možnosti, je samozřejmě nutné říci, že může fungovat podobně, jako kontokorent. K dispozici nám tedy je finanční rezerva, kterou můžeme čerpat ve chvíli, kdy potřebujeme. Platí také to, že úrok je počítán výhradně z vyčerpané částky. Navíc nám takzvaná kreditka může přinést i několik dalších zajímavých pozitiv, kam se řadí třeba:

  • Odměny za používání karty
  • Slevy u obchodníků
  • Vracení určitých procent z obratu
Jaký úvěr nabídne nejlepší finanční rezervy?

Oproti kontokorentu však může mít kreditní karta jednu hlavní nevýhodu. Jedná se sice o typ finanční rezervy, ale musíme říci, že za danou platbu obvykle platíme měsíční poplatek. Je proto dobré informovat se, v jaké je výši. Je sice pravdou, že při pravidelném užívání karty může být nulový, ale v tomto případě již karta jako finanční rezerva v podstatě definitivně postrádá jakýkoliv smysl.

Hitem mohou být i nebankovní produkty

Výše zmíněnými možnostmi jsme v podstatě zmapovali nabídku bankovních poskytovatelů. Proto se aktuálně podíváme také na to, co mohou nabídnout poskytovatelé nebankovní. Tedy soukromé společnosti, které nabízejí možnosti půjček, a to i formou finančních rezerv. Jedna varianta je v podstatě podobná kreditní kartě, stejně jako kontokorentu. Jenom s tím rozdílem, že je vše řešeno výhradně virtuálně. Máme tak schválený určitý limit, který je nám k dispozici v administrativním rozhraní samotného poskytovatele. Pokud peníze začneme potřebovat, stačí se tam přihlásit a dát povel k tomu, aby nám byla požadovaná suma zaslána. A to přímo na náš vlastní bankovní účet, odkud už můžeme dané finance vybrat, či je dále poslat.

I když tato forma může vypadat poměrně zajímavě, neměli bychom zapomínat také na to, že má i několik negativ. V první řadě je třeba počítat s tím, že když si požádáme o vyplacení dané finanční rezervy, je třeba mít na paměti, že několik dní může trvat i samotný bankovní převod. Zvláště v době svátků, nebo víkendů. Také je třeba mít na paměti, že je to nebankovní produkt, ke kterému se samozřejmě váže také fakt spojený s tím, že úroky nemusí být vždy až tak nízké, jak se zdá. Co ale platí, to je fakt spojený s tím, že jsou také účtovány jenom z částky, kterou jsme ze schváleného limitu vyčerpali.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *