Adrenalinové a extrémní sporty, které určitě neznáte

Adrenalinové disciplíny jako bungee jumping, paragliding či parašutismus zná určitě každý. Víte ale o tom, že se mezi adrenalinové až extrémní sporty řadí i takový historický šerm a akrobatický rock and roll?

Takzvané novodobé rytířství se na první pohled může zdát jako “obyčejné” divadelní vystoupení. Mnohdy však dochází k úrazům, protože se najdou i takoví rytíři, kteří do šermu vracejí “středověkou brutalitu” a neberou si servítky. Podobným případem, kdy zdání klame, je i akrobatický rock and roll. Ten se občas jeví jako klasický tanec, který zvládne každý po pár hodinách v tanečních. Jde však přitom o styl, který je prokládán složitými akrobatickými prvky. Ty jsou samy o sobě velmi náročné a zejména ze začátku mohou být pro tanečníky zrádné. Obě tyto disciplíny se tak řadí k adrenalinovým sportům. Pokud vás tyto aktivity zaujaly a chtěli byste si je vyzkoušet, doporučujeme se nejprve připojistit.

Dalšími zajímavými extrémními sporty jsou skeleton a speleologie.

Skeleton, trochu šílenější bobování

Skeleton je zimní sport podobný bobování. Rozdíl mezi těmito dvěma aktivitami je v tom, že při skeletonu mají závodníci speciální nízké sáně na kterých sjíždí v ledovém korytě dolů vleže a hlavou napřed, oproti bobistům, kteří jedou napřed nohama. Saně pro skeleton vypadají jako tenká deska s ocelovými noži a držadly. Boby jsou naopak mnohem mohutnější a jsou vyrobeny z laminátu a kevlarovo-karbonové konstrukce, která působí bezpečněji a stabilněji. Pokud jste sledovali bobaře na olympiádě, skeletonisté jsou ještě o něco šílenější!

Speleologie, lezení naopak

O lezení po skalách jste už jistě slyšeli, co ale takové lezení dolů do jeskyní? Pro zdolávání vertikálních úseků pomocí lanových technik v jeskyních vznikl soubor úkonů nazývaný speleoalpinismus. Speleologie, či speleoalpinismus česky jeskyňářství je sportovní činnost provozovaná v podzemních destinacích. Lezec užívá lano jako výstupový, sestupový i jistící prvek. Často je speleoalpinismus využíván zejména proto, že jeskynní badatelé nemají jinou možnost, jak se dostat do neprobádaných jeskynních oblastí.

Speleologie, historický šerm, akrobatický rock and roll i skeleton jsou sporty pro opravdové fajnšmekry. Pokud se rozhodnete některý z nich vyzkoušet třeba na dovolené v zahraničí, abyste okořenili svou dovolenou doporučujeme sjednat si cestovní pojištění, protože tohle rozhodně není jen tak.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *