Půjčky přes internet: Víte, jak je porovnat?

Dnes není nejmenší problém získat úvěr a ani při tom nevytáhnout paty z domu. Všechno vyřídíte přes internet, kolikrát nemusíte ani dokládat stálý příjem, některé nebankovní společnosti poskytují půjčky dokonce osobám se záznamem v registru.

Nebankovních půjček je však na internetu k dispozici tolik, že mezi nimi člověk jen těžko bude hledat tu nejlepší. Podle čeho vlastně vybírat?

Hlavně se neorientujte jen podle úrokové sazby

Půjčky s nejnižší úrokovou sazbou nemusí být vždy nejvýhodnější. Kromě úroků vám totiž věřitel může vyměřit ještě další poplatky – za vedení účtu, předčasné splacení, poskytnutí úvěru apod. Celkově se pak dostanete na vyšší zaplacenou částku než u úvěru, jejž jste si kvůli vyšším úrokům nevzali.

Proto se orientujte vždy podle údaje RPSN. Pod touto zkratkou se skrývá roční procentuální sazba nákladů a ta zahrnuje jak úroky, tak další poplatky. RPSN bývá často uvedené malými písmeny, protože věřitel láká na nízkou úrokovou sazbu, ale nechce se chlubit tím, že po vás bude vyžadovat další poplatky. Proto si před uzavřením smlouvy pečlivě pročtěte všechny podmínky a porovnejte RPSN různých společností.

Využijte online srovnávače půjček

Sami byste jen těžko prozkoumali a porovnali všechny možnosti dostupné na trhu. Už to za vás dávno udělali jiní. Využijte online srovnávače úvěrů. Stačí do vyhledávače zadat něco jako „srovnání půjček“ a nabídne se vám jich rovnou několik. Zadáte, kolik potřebujete půjčit, a srovnávač vám nabídne nejvýhodnější možnosti. Možná zjistíte, že vám na vašich pár tisíc, které potřebujete, bude stačit první půjčka bez poplatku.

Nevěřte však slepě srovnávači a to, co vám tvrdí, si přesto ověřte. Požádat o úvěr, aniž byste si sami prostudovali podmínky, je nerozumné. Srovnávače vám nechtějí uškodit, ale mohou se v nich nacházet zastaralé informace.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *